LEGO Technic Traktor John Deere 42136 - recenzja

Traktory jako duże i imponujące maszyny już od najmłodszych lat fascynują chłopców. Dlatego też z myślą o małych entuzjastach ciągników stworzono zestaw LEGO Technic Traktor John Deere o numerze katalogowym 42136. 390 elementów daje masę frajdy podczas tworzenia konstrukcji zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.

Podczas składania tego modelu użytkownik może odkryć wszystkie tajniki działania realnej maszyny oraz zapoznać się z podstawowymi zasadami inżynierii i mechaniki. Mogą dowiedzieć się również, jak różne elementy łącząc ze sobą, aby stworzyć funkcjonalne konstrukcje.Traktor po złożeniu ma układ kierowniczy, kabinę z obracającym się fotelem kierowcy oraz przyczepę z wywrotką. Dodatkowo, konstrukcja przyczepy została zaprojektowana tak, aby można było ją przechylać, co znacznie uatrakcyjnia zabawę. Ogromne koła pozwalają wyobrazić sobie, w jak trudnych warunkach na co dzień pracuje maszyna. Traktory często są wykorzystywane do transportu różnych narzędzi i innych urządzeń rolniczych. Duże koła pozwalają na efektywne poruszanie się w polu i zapewniają lepszą nośność.

Po złożeniu wszystkich elementów otrzymujemy całkiem sporej wielkości zabawkę o wysokości 9 cm, 35 cm długości i 9 cm szerokości, o świetnej jakości. Dziecko podczas zabawy traktorem może angażować się w w odgrywanie ról, co rozwija umiejętności społeczne i emocjonalne. Może symulować różne scenariusze i akcje na polu czy podczas pracy w lesie. 

Podoba Ci się te zestaw? Szukasz czegoś na prezent? Więcej inspiracji znajdziecie na stronie https://www.taniaksiazka.pl/prezenty.Zestaw Lego Technic Traktor John Deere to jeden z bardziej zaawansowanych modeli, który wymaga cierpliwości podczas tworzenia konstrukcji. Podczas składania trzeba wykazać się również wytrwałości. 

Klocki w pudełku zostały pogrupowane. Już małe dziecko, powyżej 8-ego roku życia może więc samodzielnie zacząć składanie. Jest to ogromna zaleta zestawów lego. W każdej chwili można przerwać składanie i wrócić do niego w dogodnym dla siebie momencie. Dziecko uczy się koncentracji nad zadaniem oraz radzenia sobie z wyzwaniami podczas skomplikowanych konstrukcji.

Oprócz instrukcji papierowej, jak zawsze mamy do dyspozycji aplikację LEGO Builder z cyfrowymi instrukcjami do zestawów LEGO.
#materiałsponsorowany