Skąd się bierze grzybica paznokci u nóg po hybrydzie

Piękny, zadbany manicure który utrzymuje się na dłoniach przez trzy, a niekiedy nawet przez cztery tygodnie. Taki efekt gwarantują uwielbiane przez wiele osób paznokcie hybrydowe. Jednak czy wiesz, że może Cię dotknąć grzybica paznokci po hybrydzie, zwłaszcza tej wykonanej nieprawidłowo, bez należytej staranności? Zdarza się to na szczęście niezwykle rzadko, ale niestety się zdarza. Jak rozpoznać że doszło do zakażenia grzybiczego? Co robić gdy nas ono dotknie? I, przede wszystkim, jak się przed nim ochronić?

Dlaczego pojawia się grzybica po hybrydzie

Stare powiedzenie mówi, że lepiej jest zapobiegać chorobom niż je później leczyć. Nie sposób się z tym nie zgodzić. By móc się skutecznie chronić trzeba dokładnie wiedzieć co powoduje, że rozwija się grzybica paznokci od hybrydy.

Niewłaściwe nałożenie hybrydy może powodować, że pod lakier dostaje się woda i zaczynają się rozwijać grzyby. Te bowiem lubią gdy w jakimś miejscu jest ciepło i wilgotno. A tak bywa właśnie w tej niewielkiej pustej przestrzeni która czasem pojawia się pomiędzy paznokciem naturalnym a warstwą kosmetyków hybrydowych. By jednak grzybica pod hybrydą się rozwinęła, musi najpierw dojść do zakażenia grzybiczego. 

To bierze się przede wszystkim z braku higieny. Zwróćmy uwagę na to, czy kosmetyczka wykonująca zabieg dokładnie zdezynfekowała całe dłonie przed jego wykonaniem. Nawet wtedy, gdy na jej dłoniach znajdują się rękawiczki ochronne - one również powinny zostać zdezynfekowane. Tak samo każde narzędzie użyte przez manikiurzystkę - najlepiej, jeśli będzie ono przed każdym użyciem wysterylizowane w autoklawie. Urządzenie to bowiem neutralizuje praktycznie wszystkie drobnoustroje, nie tylko bakterie czy wirusy, ale też i grzyby.

Oczywiście jeśli nasza płytka paznokciowa lub skóra ją otaczająca jest uszkodzona, istnieje zwiększone ryzyko tego, że rozwinie się grzybica paznokci po hybrydach. Przez przestrzenie o przerwanej ciągłości łatwiej wnikają bowiem drobnoustroje odpowiedzialne za to, że pojawia się grzybica stóp, dłoni i paznokci. Jeśli więc po zdjęciu manicure hybrydowego zauważymy jakiekolwiek nieprawidłowości w omawianych obszarach, zróbmy sobie przerwę w wykonywaniu stylizacji hybrydowych. Absolutnie zakazane jest to, by pojawiła się od razu kolejna hybryda na paznokciach z grzybicą. Przerwa w manicure hybrydowym powinna trwać do czasu pełnego powrotu paznokci do ich właściwej formy. Niech nas nie kusi skracanie jej nawet o dzień czy dwa! W przyspieszeniu procesu odbudowy pomogą kosmetyki oraz zabiegi o działaniu pielęgnującym, odbudowującym i regenerującym. 

 

 

 

 

 

#materiałsponsorowany