Recenzja atlasu "Przyroda. Świat wokół nas" wydawnictwa Nowa Era

Szukasz sposobu, aby nauka przyrody stała się dla Twojego dziecka fascynującą przygodą? Potrzebujesz ciekawych materiałów dydaktycznych, które zainteresują młodego człowieka? Koniecznie poznaj atlas "Przyroda Świat wokół nas"!  Sprawdziliśmy, czy ta publikacja rozbudzi ciekawość świata i chęć do dalszego odkrywania.

Bogactwo map, tablic i ilustracji

Atlas "Przyroda. Świat wokół nas" został wydany przez Nową Erę. Zawiera treści zgodne z podstawą programową uczniów klas 4-8.  Publikacja zachwyca estetycznym wykonaniem, przez co czytelnik z łatwością może zanurzyć się w opisywanym świecie. Znajdziemy w niej doskonale opracowane mapy, ułatwiające zrozumienie zagadnień geograficznych. Tablice do rozpoznawania gatunków roślin, zwierząt i grzybów ćwiczące spostrzegawczość i poszerzające wiedzę przyrodniczą, jak również atrakcyjne fotografie zachęcają do zgłębiania tajemnic natury.

Praktyczna nauka i wieloaspektowe poznawanie

Atlas zawiera również zadania aktywizacyjne. „Czy potrafisz" uczą praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy, zmuszając użytkownika do bardziej kreatywnego i twórczego działania. Zastosowanie przezroczystych kalek tworzy wielowymiarowe obrazy, które uatrakcyjniają naukę. Przezroczyste kalki tworzą wielowymiarowe obrazy, pomagające zrozumieć zjawiska zachodzące w przyrodzie. W atlasie znajdziemy również liczne ciekawostki rozbudzające w młodym odkrywcy pasję do nauki. Teksty zostały napisane w sposób klarowny i zrozumiały dla czytelnika, niezależnie od jego wieku czy poziomu wiedzy.Atlas "Świat wokół nas" to:

  • Kompendium wiedzy przyrodniczej dla uczniów klas 4-8.
  • Narzędzie do nauki przez zabawę i rozwijanie pasji do przyrody.
  • Doskonałe uzupełnienie edukacji szkolnej, zgodne z podstawą programową.

Jedną z kolejnych zalet atlasu jest jego kompleksowość. Obejmuje on szeroki zakres tematyczny, począwszy od geografii, poprzez różnorodność  przyrody ożywionej, nieożywionej, aż po florę i faunę. Czytelnik może poznać nie tylko najbardziej charakterystyczne gatunki roślin i zwierząt, ale także dowiedzieć się o ich środowiskach życia, procesach ewolucyjnych oraz wzajemnych relacjach w ekosystemach. 

Dodatkowe informacje:
Wydawnictwo: Nowa Era
Rok wydania: 2020 wydanie trzeci
Liczba stron: 88
Format: 22x32,5 cm
Cena: ok. 45 zł

Atlas "Przyroda Świat Wokół Nas" to doskonałe narzędzie edukacyjne, które z pewnością zainteresuje i zachwyci każdego, kto pragnie zgłębić tajemnice otaczającej nas przyrody ożywionej i nieożywionej. Spodoba się on uczniom, nauczycielom dla uczniów czy innych pasjonatom środowiska.  Jest to z pewnością niezbędna pozycja w bibliotece, każdego ucznia. 

 

 

 

 

 

 

#materiałsponsorowany