Prowadzenie domu

Kobiety od garów

04:37:00,2 Komentarze

 
Gdzieś pokutuje przekonanie, że kobieta nadaje się tylko do garów. Dom, dzieci, kuchnia to jedyne miejsce gdzie może się spełnić. 

Kobieta to przecież kura domowa.

Gdzieś też słyszałam, że najgorsza jest mentalność kury domowej.

Uf... 

Ciekawa jestem co autor miał na myśli. I jaka jest ta mentalność kury domowej, bo do tego jeszcze nie doszłam.

Całe szczęście  coraz bardziej zmieniają się poglądy na podejście do roli współczesnej kobiety. Kobiety pracują zawodowo, a nawet gdy zajmują się domem starają się realizować również i poza tą sferą, otwierając własny biznes w domu czy pracując zdalnie. Wychowanie dzieci jest naprawdę czymś bardzo wymagającym i zaczęło do mnie to dobitnie docierać po tym jak stałam się matką.

Ale bycie gospodynią domową to również prawdziwa sztuka.

Czy ktoś zastanawiał się dlaczego swego czasu taką popularnością cieszył się program Perfekcyjna Pani Domu? Był motywacją do zmiany, ukazywał, że można żyć w porządku i organizacji, ale pokazywał też, że bycie kurą domową może być też pasjonujące i wymagające.

Trzeba być czasami ekspertem od garów i to w dosłownym słowa tego znaczeniu. Więc dziś będzie właśnie o garach, o dokładnie o garnkach.

Kupując swoje pierwsze garnki nie zastanawiałam się długo. Przecież jaka to filozofia kupić garnki? 

Kupić graniki to żadna filozofia, dopiero zakup dobrych garnków jest sztuką.

A co debiutująca Pani domu może wiedzieć o garnkach?

Dziś już wiem o wiele więcej...

Chcąc kupić dobry zestaw garnków trzeba zwrócić uwagę nie tylko na materiał z jakich są wykonane - stał nierdzewna, szlachetna ale również na materiał uchwytów. Niektóre w kontakcie z wysoką temperaturą reagują nieprzyjemnym zapachem. Przerabiałam na stancji też takie garnuszki. Chyba musiałam przerobić też taki etap, ale też na stancji złapałam bakcyla gotowania na parze.


Przed zakupem warto też zwrócić uwagę na oznaczenia na garnkach, wszytko zależy od rodzaju kuchenki jaką dysponujemy. Przy kuchenkach indukcyjnych możemy używać tylko kuchenek magnetycznych.

Czasami można się wybrać na różne pokazy, podczas których nie tylko prezentowane są produkty ale organizowane jest również szkolenie z zasad zdrowego żywienia.  M.in. na takich spotkaniach możemy poznać garnki philipiak opinie jednak są podzielone czy warto. Niektórzy chwalą sobie garnki tej firmy, innych odstrasza cenna. Kupując garnki philipiak opinie to podstawa zwłaszcza jeśli chcemy być zadowoleni z zakupu. Dodatkowo warto sprawdzić czy garnki danej firmy można zmywać w zmywarce. Co prawda praktyka pokazuje, że i tak większe garnki trzeba myć ręcznie jeśli nie chce się zapychać całej zmywarki. Przynajmniej ja tak nam. Ale i tak warto to rozważyć. 

Z własnego doświadczenia wiem, że przy wyborze garnka warto wziąć pod uwagę wiele aspektów, poświęcić trochę czasu i wybrać dobry  produkt aby potem cieszyć się zakupem. 

I na tym kończę swoje (to znaczy - kobiety od garów) - wywody o garnkach:-)


Przeczytaj także o:

2 komentarze:

  1. Garnki i patelnie są ważne. My kupiliśmy cały zestaw od Tefala do kuchni indukcyjnych. Był, jak dla nas dość drogi. I niby dobry, gdyby nie to, że w uchwytach od pokrywek gromadzi się para, skrapla się i można sobie nieźle oparzyć łapska. :D
    A co do garnków, to nadal strasznie boję się szybkowarów. Chyba nigdy ich nie ogarnę, choć panią domu jestem już 5 lat... :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie dawno też chciałam sobie kupić szybkowar, było to jeszcze przed urodzeniem mojej córki. Pomyślałam sobie, że fajnie było by szybko ugotować obiad przy dwójce małych dzieciaczków ale gdy poczytałam sobie opinię, szybko jakoś ten pomysł mi wywietrzał z głowy. Tak jak ty boje się wysokiego ciśnienia w garnku, a w zasadzie konsekwencji niewłaściwego otwierania pokrywki.

    OdpowiedzUsuń