jakie zabawki dla dwulatka

Gra Loteryjka Rodzinka od Kapitan Nauka

05:17:00,2 Komentarze

 
Gra Loteryjka od Kapitan Nauka to jedna z ulubionych gier moich dzieci. Szczególną popularnością cieszyła się u nas wersja Loteryjka Świat dedykowana dzieciom już od 3 roku życia. Na rynku dostępna jest nowa wersja gry Rodzinka. Czy ta część okazała się równie ciekawa? Zobaczcie sami.

Opis gry Loteryjka Rodzinka:

Gra tak jak poprzednia wersja składa się z 6 planszy, obrazujących życie tytułowej rodzinki Niewiadomskich oraz 36 okrągłych żetonów. Sceny są różne i rozgrywają się w różnych zakamarkach domu oraz ogrodu (salonie, kuchni, laboratorium, na pikniku). Obrazki w porównaniu z poprzednią wersją są jednak bardziej zaawansowane. Zawierają dużo elementów i zadanie przyporządkowania żetonów do odpowiedniego obiektu może okazać się nie takie proste, jak się z pozoru wydaje.

Instrukcja gry:

W Loteryjkę Rodzinka można grać na wiele sposobów. W wariancie pierwszym gracze otrzymują tylko jedną planszę i 6 pasujących do niej żetonów. Gracz podporządkuje żetony do obrazka. Jest to wersja na rozgrzewkę, aby można było zapoznać się z zasadami gry. W wariancie drugim rozkładane są już wszystkie 6 plansz i 36 żetonów. Można wymieszać wszystkie żetony, dla zwiększenia stopnia trudności gry. Trzeci wariant gry jest dedykowany już dla większej liczby graczy, 2-6 uczestników. Każdy otrzymuje jedną z plansz i 6 żetonów. Żetony są odkrywane po kolei i jeżeli żeton nie pasuje do planszy jest z powrotem zakrywany. Gracze starają się zapamiętać, gdzie, u którego gracza znajdują się żetony pasujące do ich planszy. Jest też dostępny czwarty wariant gry, dla graczy rozrabiaków. Tutaj wszystkie chwyty są dozwolone.


Recenzja gry:

Rysunki odznaczają się większym stopniem trudności niż poprzednia wersja. Kreski są mniej ostre i różnice czasami są mniej widoczne. Gracz musi odznaczać się niezłą spostrzegawczością i cierpliwością.
Zdecydowanie starsze dzieci odnajdą się w tej grze. Myślałam, że dla mojej córki, która ma dwa i pół roku rysunki są za trudne, ale przy jednej planszy i 6 żetonach spokojnie sobie radzi. Nie mówiąc o synu, który za kilka miesięcy skończy cztery lata. Zarówno plansze, jak i żetony są wykonane bardzo estetycznie, z grubej tektury. Wszystko zapakowane jest w pudełko swoim wyglądem przypominającym kuferek. Gra jest idealna do wspólnej zabawy. Rodzic może dowolnie animować dziecko.

Przeczytaj także o:

2 komentarze:

  1. Jak patrzę na te nowe gry dla całej rodziny to jestem zachwycona! Moje córki są jeszcze za małe na tę propozycję, ale za 1,5 roku będzie jak znalazł. Obecnie jesteśmy na etapie puzzli, takich wiesz dla 2,5 latki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Przepięknie zilustrowana jest ta gra

    OdpowiedzUsuń