Jak urządzić kawalerkę?


Wyprowadziłeś się na studia i dostałeś kawalerkę od rodziców? A może jesteście młodym małżeństwem i kawalerka jest waszym pierwszym wspólnie kupionym mieszkaniem? Oto kilka prostych zasad, jak optycznie powiększyć wnętrze i uczynić mieszkanie bardziej komfortowym i przytulnym.


Wybierz lampę, która oświetli sufit
Podświetlany sufit nie tylko wygląda elegancko, ale i wydaje się być większy optycznie. Nawet przy dosyć niskich ścianach wnętrze będzie wydawało się wyższym. W kawalerce, gdzie często każdy metr ma znaczenie, takie manipulację pozwolą czuć się swobodnie w mieszkaniu. Sufit można podświetlić kinkietami, kierując źródło światła ku górze albo wybrać lampę sufitową z otwartym od góry plafonem. Wąskie pomieszczenie można optycznie poszerzyć przy pomocy listew świetlnych.  Zamontowane równolegle na suficie albo w złamaniu pomiędzy sufitem a ścianą wydłużą i rozświetlą wnętrze.

Sprawdź lampy sufitowe na Ardant.plPodziel wnętrze na strefy
Kawalerka często składa się z pokoju z aneksem kuchennym i oddzielnej łazienki. Dosyć rzadko napotkamy się na luksus – oddzielnie wydzielona kuchnia z kącikiem jadalnym. Więc przed nami powstaje zadanie – mądrze zagospodarować wnętrze i podzielić go na strefy. W 20m2 albo więcej musimy zadbać o: aneks kuchenny, strefę do odpoczynku i spania, jadalny kąt, miejsce do pracy bądź nauki. Gdy pozwala na to przestrzeń, możemy nie tylko postawić kanapę, służącą za miejsce do siedzenia i spania, ale i wydzielić miejsce na łóżko. Możemy go oddzielić ścianką lub urządzić sypialnię we wnęcę.

Zadbaj o funkcjonalne oświetlenie
Oświetlenie w kawalerce odgrywa bardzo ważną rolę. Przede wszystkim czyni wnętrze funkcjonalnym, a do tego pomaga w optycznym powiększeniu małej przestrzeni. Dobrze dobrane lampy nie tylko oświetlą wnętrze, ale pomogą w tworzeniu przytulnego i komfortowego mieszkania. Wybierając lampę musimy kierować się kilkoma prostymi regułami – nie wybierać dość dużych, masywnych lamp, które będą przytłaczać przestrzeń; postawić na funkcjonalne, wielozadaniowe lampy; do małych wnętrz pasują jasne, szklane, minimalistyczne lampy.

Doświetlić sufit można klasycznym lub nowoczesnym plafonem CARLA Pure Crystal, Lucy Ardant Decor, Astoria, Mallon.

Lampa wisząca posłuży jako główne źródło światła, które sprawdzi się na środku mieszkania (Ardant Kobe, Ardant Asteria, DUB, Diamond).

Dzięki kinkietom można oświetlić obrazy na ścianie lub sufit i optycznie powiększyć wnętrze (Ardant Kymi, Joel, Ascoli) albo oświetlić wnętrze do pracy lub odpoczynku (Job, Arigato, Joel Grande).

Urządzaj mądrze
Jasne wnętrze wydaje się być bardziej przestronne. Należy postawić na jasne kolory w aranżacjach – nie musimy malować ściany tylko na biało, możemy połączyć biel z błękitem, szarością, ecru, pastelami. W małym wnętrzu można pomyśleć o kilku barwnych akcentach – czarna lampa, zielone kwiaty, czerwone kubki na herbatę. Urządzając kawalerkę należy zadbać o funkcjonalne meble i maksymalnie uwolnić przestrzeń. Do tego posłużą meble w zabudowie i na wymiar, dostosowane do konkretnej przestrzeni.

Odwiedź sklep z lampami - https://ardant.pl