Otulacze bambusowe – co to jest i dlaczego warto je używać

Otulacze bambusowe coraz częściej wybierane są przez współczesne mamy jako obowiązkowy element wyprawki dla niemowlaka. A to wszystko dzięki swoim unikatowym właściwościom i licznym zaletom tkaniny bambusowej. Warto więc dłużej zastanowić się czym tak naprawdę jest otulacz bambusowy, co różni go od innych produktów oraz jakie ma zastosowanie. Szczegółowa charakterystyka z pewnością pomoże w podjęciu właściwej decyzji zakupowej. 

Czym jest otulacz bambusowy?

Otulacz to nic innego jak tkanina w kształcie kwadratu – rzadziej prostokąta. Może występować w różnorodnych rozmiarach. Otulacz bambusowy, jak sama nazwa sugeruje, wykonany jest z tkaniny bambusowej. Na rynku są dostępne otulacze zadrukowane jednostronnie lub jednokolorowe. Wybierają produkt, warto jednak postawić na sprawdzoną jakość. Whitebee.pl oferuje produkty wykonane w 100% z najwyższej jakości tkaniny bambusowej, które zostały uszyte w Polsce. Sprzedawane tam otulacze bambusowe posiadających certyfikat Oeko Tex Standard 100 i są całkowicie bezpieczne dla każdego maluszka.

Otulacz bambusowy Pears

Zalety otulacza bambusowego

Atutem otulaczy bambusowych jest działanie antybakteryjne, antygrzybiczne oraz antyalergiczne. Tkanina ma właściwości termoregulacyjne, dzięki temu zapobiega przegrzewaniu oraz poceniu się małego ciałka. Ponadto:

  • Otulacz bambusowy jest naturalny i hipoalergiczny – możemy być pewni, że produkt będzie lepszym wyborem dla skóry maluszka, niż otulacze, które w swoim składzie mają sztuczne materiały.
  • Sama tkanina jest niezwykle miękka w dotyku. Jest to szczególnie ważne w przypadku wrażliwej skóry maluszka, która potrzebuje lekkiego otulenia.
  • Produkt pochłania wilgoć i utrzymuje ją z dala od skóry, jednocześnie neutralizując nieprzyjemne zapachy.
  • Tkanina bambusowa, jaka produkt naturalny jest znacznie bardziej oddychający niż inne tkaniny. To daje gwarancję pełnego komfortu i wygody dla każdego niemowlaka czy dziecka.
  • Ze względu na swój kompaktowy kształt i rozmiar produkt nie zawiera wiele miejsca, dlatego można go zabrać ze sobą wszędzie gdzie tylko to możliwe. Otulacz bambusowy świetnie sprawdzi się w domu, w podróży, podczas zabawy, kąpieli czy na zwykłym spacerze.
  • Otulacz może być wykorzystany jako kocyk, prześcieradełko, zasłonka do wózka, podkład do przewijania, czy też jako ręczniczek po kąpieli.

Otulacz bambusowy Elephant

Jak używać otulacza bambusowego?

Otulacz bambusowy ma szerokie i uniwersalne zastosowanie, dlatego może być wykorzystywany w naprawdę wielu różnych sytuacjach. Dzięki swoim szczególnym właściwościom może towarzyszyć maluszkowi przez wiele lat jego życia.

W przypadku noworodka otulacz bambusowy jest niezawodny podczas wyciszania maluszka. Udowodniono, że otulanie w pierwszych dniach życia, pozwala niemowlakami poczuć się bezpiecznie. Niewielka przestrzeń przypomina warunki, które panowały w łonie matki. Dlatego tak małe dzieci najłatwiej ukołysać do snu właśnie w otulaczu. Im pociecha starsza, tym produkt zmienia swoje zastosowanie.

Z powodzeniem otulacz sprawdzi się jako zasłonka do wózka na spacerze. Tkanina skutecznie osłoni przed wiatrem czy nadmiernymi promieniami słonecznymi. Może sprawdzić się również jako przytulanka. Tkaniny bambusowe świetnie pochłaniają zapachy. Wiele dzieci śpi z pieluszką czy otulaczem, które dają im poczucie bezpieczeństwa i zapewniają komfort.

Otulacz bambusowy może pełnić funkcję prześcieradełka. Tkanina bambusowa z łatwością odprowadza wilgoć od skóry, zapobiegając przegrzaniu. Może być więc stosowana w czasie upałów, kiedy temperatura jest dość wysoka.

Otulacz może być stosowany jako kocyk. Wyjątkowo delikatny i cieniutki sprawdzi się szczególnie w letnie dni. Bambus zapewni maluszkowi odpowiedni komfort cieplny i spokojny sen.

Produkt może być także używany jako podkład na przewijak. Z tkaniny spierzemy wszelkie zabrudzenia nawet w niezbyt wysokich temperaturach.

Otulacz bambusowy ma tak wiele zastosowań, że jest to absolutny niezbędnik każdej mamy. Jeden produkt daje tyle możliwości użytkowania, co oznacza większą oszczędność zarówno miejsca, jak i pieniędzy.