Pielęgnacja noworodka z Canpol

Zestaw kąpielowy

Córeczka dziś kończy 3 tygodnie. Gdy wszystko jest dobrze dni uciekają bardzo szybko, gorzej jest gdy trzeba zmierzyć się z nieprzespaną nocą i bólem brzuszka wtedy każda minuta płaczu wydaje się wiecznością. Całe szczęście dzięki małej różnicy wieku między moimi dziećmi nie mam problemów z opieką nad noworodkiem i czynnościami pielęgnacyjnymi. Wszystko przypominam sobie na bieżąco. Przy drugim dziecku ma się już pewną wprawę i pewne czynności robi się nie mal odruchowo. 

Tak było z kąpielą. Wiedziałam jak należy kąpać niemowlaka i gdy tylko wzięłam córkę na ręce wszystko przebiegło bardzo sprawnie. Podczas pierwszej kąpieli w domu córki mieliśmy okazję używać okrycia kąpielowego z myjką "Newborn baby" Canpol. Myjka jest bardzo praktyczna podczas kąpieli, ponieważ w łatwy i szybki sposób można umyć nią maluszka. Forma rękawicy znacznie nam to ułatwia. Ręcznik jest bardzo praktyczny po kąpieli, bo możemy nim otulić dziecko a jego główkę osłonić kapturkiem. Okrycie z serii Newborn Canpol jest bardzo mięciutkie i delikatne. Jest wykonane w 90% z bawełny frotte, która doskonale wchłania resztki wody i w 10% z poliestru, który pozwala utrzymać ciepłotę ciała przez dłuższy czas. Z przyjemnością otuliłam nim córkę. Okrycie idealnie nadaje się również dla większych dzieci ze względu na swoje wymiary 80cm x 80cm,więc z pewnością z okrycia będzie korzystał również mój syn.

Ręcznik kąpielowy z myjką

Ręcznik kąpielowy


Higiena małego noska to kolejny zabieg pielęgnacyjny z jakim przyszło mi się zmierzyć. Całe szczęście nie mamy kataru i aspirator nie był tak często używany. Aspirator Canpol świetnie sprawdził się u mojego synka przy oczyszczaniu noska wodą morską. Aspirator jest bardzo łatwo utrzymać w czystości. Zaletą jest również bardzo praktyczne opakowanie i zapas dodatkowych końcówek. Aspirator Canpol jest higieniczny i szybki. Jego przewagą nad innymi tego typu akcesoriami jest możliwość regulacji siły ssania i nie wymaga wymiany filtrów czy użycia baterii. Kształt końcówek jest przystosowany do kształtu małego noska, co zapobiega zbyt głębokiemu wsunięciu aspiratora. Miękki silikon zmniejsza również ryzyko podrażnienia i skaleczenia w przypadku, gdy dziecko nagle poruszy główką.


Aspirator do nosa
Moja córka co prawda ma nie wiele jeszcze włosków, za to mój syn ma bujną fryzurę. Delikatna szczotka idealnie nadaje się do masażu główki noworodka a grzebyk będący w komplecie sprawdza się u większych dzieci. Szczotka do włosów z naturalnego włosia "Newborn baby" jest wykonana z miękkiego włosia koziego, ma bardzo ładne wzornictwo i bez problemu może być stosowana zarówno u dziewczynki jak i u chłopca


Szczotka do włosów z grzebykiem