Biokominek czyli najlepszy kominek ekologiczny

Biokominek - czyli najlepszy kominek ekologiczny 
Kominek kojarzy mi się z ciepłem domowym, niepowtarzalnym klimatem, a już sama jego obecność ociepla wnętrze i sprawia, że jest ono o wiele przytulniejsze. Może dla niektórych kominek stanowi przeżytek, ale ja zawsze marzyłam o kominku w salonie. Nie ma nic bardziej pożądanego niż chwila relaksu po męczącym dniu przy kominku w wygodnym fotelu.

Kominek big czy small?
Podobają mi się kominki w wersji minimalistycznej na tle bieli, bez zbędnych zdobień. Idealny kominek nie może być wielki czy przekombinowany. Musi stanowić dopełnienie wnętrza, harmonizować z nim, a nie skupiać na sobie całej uwagi. Dotychczas myślałam, że aby mieć kominek w salonie trzeba mieć duże mieszkanie. Moje wyobrażenie ograniczało się do wizji wielkiego murowanego kominka. Okazuje się, że mając niewielki salon można idealnie wkomponować również ten element wystroju i wcale nie jest to zarezerwowane dla posiadaczy domów. Doskonałym rozwiązaniem jest biokominek. Biokominki mają bardzo wiele zalet, są ekologiczne, a tym samym przyjazne dla środowiska, nie wymagają używania drewna i sprzątania powstałej sadzy. Dla osób ceniących elegancję to również najlepsze rozwiązanie. Można je zamontować w zasadzie wszędzie w przeciwieństwie do tradycyjnego kominka.

Zawsze pamiętamy o dzieciach
Decydując się na kominek konieczne jest również odpowiednie zabezpieczenie kominka przed dziećmi. Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa ze względu na ryzyko poparzenia. Zabezpieczenie kominka musi być na tyle stabilne aby nie dało się go tak łatwo przesunąć. Wbrew pozorom małe dzieci to niezwykli siłacze, a z ciekawości są zdolni do wszystkiego. Każda mama wie dobrze o czym mówię. Dziecko nie może dostawać mimo zabezpieczenia do gorącej powierzchni.
 
Kominek tradycyjny w oprawie z cegły
Biokominek nawiązujący swoim wyglądem do tradycyjnego
Metamorfoza dzięki zmianie obudowy kominkowej
W kominku tradycyjnym jest jednak pewna magnetyczność palącego się żywego ognia, która znacznie się różni od tej w biokominku. Mamy również dużo większy wybór jeśli chodzi o obudowy kominkowe. Dzięki gotowym elementom możemy w sposób dowolny nadać wymarzony styl kominkowi od nowoczesnego po rustykalny. Można również zrobić małą metamorfozę kominka, który już posiadamy, wszystko zależy od naszej inwencji i zasobności naszego portfela. 
 
Kominek w oprawie z kamienia
Posiadanie własnego kominka jest moim małym marzeniem, które dopisuje do mojej listy marzeń. Kto wie może kiedyś uda mi się je spełnić. Zdecydowanie jednak w swoim wyborze będę brała pod uwagę biokominek, nie tylko dlatego, że według mnie jest najlepszym kominkiem ekologicznym ale przede wszystkim można go zamontować również w niedużym mieszkaniu.