Cudowne Opowiadania o pojazdach - recenzja


książka opowiadanie o pojazdach
 
Mój syn uwielbia wszelkiego rodzaju pojazdy, fascynują go samochody, różnego rodzaju wywrotki i ciężarówki. Podążając za jego pasjami postanowiłam, że wykorzystam to aby zaszczepić mu miłość do książek. Celowo więc wybrałam Cudowne Opowiadania o pojazdach wydawnictwa Fenix.

Ocena merytoryczna
W książce zawiera interesujące historie, których bohaterami są różne pojazdy m.in. leniwa karetka, uparty pociąg czy niemiła łódź. Wszyscy mogą przeżyć ciekawe przygody i co jest dla mnie niezwykle ważne opowiadania są pouczające. Historie pokazują prawidłowe wzorce i zachowania dla dziecka, uczą odpowiedzialności, odróżniania zła i dobra. Maluszek może utożsamić się z dowolnym bohaterem, jednocześnie widzi jak należy zachować się w danej sytuacji. Z pewnością dzięki książce można nauczyć się dużo o akceptacji drugiego człowieka czy obiektywnie sparz na własne wady i słabości. Książka jest godna polecenia, gdyż nie tylko stanowi bardzo dobrą okazję do zabawy ale może posłużyć jako materiał dydaktyczny do dobrego wychowania. Co mnie bardzo cieszy książeczka jest napisana bardzo przystępnym językiem, tak więc maluszek nie będzie miał problemów z jej zrozumieniem. 

Ocena wizualna
Książka ma twardą oprawę, ale trzeba pamiętać, że poszczególne strony nie są usztywniane. Jeżeli zależy nam na tym, żeby książka dłużnej nam posłużyła, trzeba uważać przy wspólnej zabawie. Książeczka jest bardzo kolorowa i ciekawa wizualnie. Choć tekst poszczególnych historii został umieszczony na ilustracjach, co niestety powoduje, że zanim dziecko zacznie czytać samodzielnie książkę, musi posiadać określone umiejętności.


strona z książki o pojazdach

Cudowne Opowiadania o pojazdach
wydawnictwo P.H.W Fenix
oprawa twarda
stron: 64
cena: 11,99