Z naszej biblioteczki


W tym miesiącu w naszej domowej biblioteczce pojawiły się trzy nowe pozycje książkowe. Oczywiście nie mogło zabraknąć moich ukochanych bajek jak i książeczek edukacyjnych, które nie tylko będą bawić ale również uczyć i ukazywać otaczający nas świat.

Wielka Księga Pierwszych Moich Bajek, Baśni i Wierszy

Książka jest swoistym must have w biblioteczce malucha. Osobiście nie wyobrażam sobie aby w moim domu zabrakło baśni. Książka zawiera zarówno klasyczne i dobrze znane wszystkim bajki jak Bajkę o złotej rybce, Małej syrence, Księżniczce na ziarnku grochu, Nowe szaty króla po bardziej współczesne opowiadania, których bohaterowie pokazują dziecku świat pełen miłości i dobroci. Bajki na dobranoc są krótkie i z pewnością nie znudzą nawet najbardziej niecierpliwego szkraba. Cała publikacja jest wzbogacona o barwne ilustracje, które z pewnością przykują uwagę dziecka. I oczywiście twarda okładka z szytymi stronami stanowi gwarancję trwałości. 

 

Lego duplo Kolory

Lego duplo Przeciwieństwa

Książeczki Kolory oraz Przeciwieństwa pochodzą z jednej serii LEGO Duplo i ich motywem przewodnim są oczywiście historie z klockami lego w roli głównej. Dziecko poznaje podstawowe kolory: żółty, niebieski, czerwony, zielony oraz wyrażenia przeciwstawne takie jak: brudny -> czysty, wesoły -> smutny, blisko ->  daleko. Książeczki dzięki twardej okładce i sztywnym kartkom idealnie sprawdza się dla mojej dziewięciomiesięcznej córki. Z powodzeniem może sama  przekładać strony publikacji bez ryzyka, że kartka zostanie zniszczona. Książeczki są małe i poręczne.