Sposoby na walkę z owadami w lecie

Sposoby na walkę z owadami w lecie

Kiedy robi się ciepło, a słońce zakrada się do naszych domów, przeprowadzamy regularne wietrzenia pomieszczeń, a okno pozostaje otwarte także na noc. Latem także więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Jedni wybierają biwakowanie na łonie natury, inni cieszą się letnim słońcem w zaciszu swojego ogródka. Jednak niezależnie od rodzaju wypoczynku, w lecie jesteśmy narażeni na działanie owadów. Podpowiadamy, jak się przed nimi uchronić.

Wolnoć Tomku w swoim domku 

Przez otwarte okna do naszych mieszkań dostają się owady. Niestety bzyczenie much, latające pszczoły czy kąsające komary przeszkadzają nam w codziennym funkcjonowaniu. W nocy zakłócają nasz sen, nie pozwalają się skupić na pracy. Do tego nad ranem pojawiają się swędzące ukoszenia czy piekąca skóra, jako ślad po nocnych przybyszach. Oczywiście możemy zrezygnować z otwierania okien, jednak będzie to bardzo uciążliwe. Ciekawszym i praktyczniejszym rozwiązaniem jest moskitiera. 

Moskitiera – skuteczna bariera przed komarami 

Siatka na okno posiada bardzo niewielkie oczka, które stanowią skuteczną barierę dla owadów. Dzięki przeźroczystej formie, siatka nie przysłania widoku z okna a pozwolą na swobodną wentylację pomieszczenia. Moskitiery są łatwe w montażu, dlatego można je samodzielnie zamocować na ramie okiennej lub drzwiowej. Jako produkt sezonowy, można go ściągnąć na przykład przed myciem okien. Zaleca się także ściąganie moskitiery w okresie zimowym, ponieważ wtedy posłuży na dłużnej. Siatka nie niszczy futryny, a do tego jest bardzo skuteczna. Coraz więcej firm proponuje moskitiery w różnych kolorach, dlatego element może pełnić także funkcję dekoracyjną. Jeśli szukasz trwałych produktów, skorzystaj z bogatej oferty na stronie: http://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/dekoracja-okna/moskitiery.html. Znajdziesz moskitiery w różnych rozmiarach.

Jak zabezpieczyć się przed komarami w ogrodzie?

Na świeżym powietrzu trudniej o skuteczną ochronę przed komarami, jednak i na to są sposoby. Coraz częściej wykorzystuje się specjalne zapachowe świece, które w swoim składzie posiadają odpowiednio dobrane substancje, które odstraszają komary. Podobne działanie mają kadzidła zapachowe. Jeśli na talerzu wyłożymy cebulę, czosnek lub seler, to także odstraszymy komary. Ciekawym rozwiązaniem jest ustawienie na parapetach domu roślin, które odstraszają owady – możemy wykorzystać pelargonie lub bazylię. Ostatecznie pozostaje wysmarować się środkami owadobójczymi, by nie zostać pogryzionym na rodzinnym grillu czy wspólnym biwaku.