Jaki odkurzacz piorący kupić? Ranking 2019

 

Jaki odkurzacz piorący kupić?

Odkurzacz jest podstawowym sprzętem, bez którego nie może funkcjonować gospodarstwo domowe. Wybór jest naprawdę ogromny i nie tak łatwo zdecydować o tym jaki odkurzacz piorący kupić? Dziś chcę Ci ułatwić wybór przedstawiając ranking odkurzaczy piorących, które były najchętniej kupowane w 2019 roku. Zachęcam też do zapoznania się  z rankingiem najlepszych odkurzaczy z funkcją prania w 2020 roku.

Miejsce pierwsze - Zelmer Aquawelt 919.0 ST


http://www.ceneo.pl/2705249#crid=88999&pid=9259


Ten model odkurzacza jest niezwykle funkcjonalny można go wykorzystywać jako klasyczny odkurzacz przy zbieraniu brudu z dywanów i parkietów, a można go wykorzystać również do prania dywanów czy tapicerek. Wystarczy tylko zmienić tryb odkurzania co zajmuje tylko kilka chwil. 

Odkurzacz umożliwia odkurzanie do worka lub też specjalnego pojemnika z wodą. W odkurzaczu zastosowany jest podwójny system filtracji wydmuchiwanego powietrza, wyposażony jest również w filtr HEPA. Moc odkurzacza jest regulowana cyfrowo.
Standardowe wyposażenie odkurzacza to:
- Ssawko-szczotka
- Duża ssawka do prania dywanów oraz zbierania wody,
- Mała ssawka do prania różnych dywanów i tapicerek,
- Ssawka szczelinowa,
- Mała ssawka oraz szczotka,
- Szczotka do kamienia,
- Turboszczotka

Odkurzacz posiada neutralizator piany oraz wydajny silnik Eco Power Motor.

 

Miejsce drugie - Karcher SE 4001

 

Firma Karcher jest jednym z najbardziej popularnych producentów sprzętu domowego. Nic więc dziwnego, że większość osób, które się zastanawiają jaki odkurzacz piorący kupić sięga właśnie po odkurzacze tego producenta. Odkurzacz piorący Karcher umożliwia zarówno odkurzanie na sucho, mokro oraz oczywiście pranie różnych powierzchni. 

Producent zapewnia, że można dokładnie oczyścić wykładziny oraz dywany bez względu na długość włosia. Środek piorący jest rozprowadzany na czyszczone powierzchnie pod ciśnieniem i jednocześnie w tej samej końcówce odsysany z powrotem. Skutecznie można usunąć tłuszcz, brud oraz pozbyć się wszelkich nieprzyjemnych zapachów. Aby używać odkurzacza piorącego do odkurzania na sucho musimy zamontować papierową torebkę, która będzie zbierała kurz i brud. 

W standardowym wyposażeniu jest dysza spryskująco-odsysajaca, ssawka szczelinowa oraz ssawka do tapicerki, listwa odbojowa i oczywiście filtr piankowy. Producent dostarcza również specjalny środek piorący RM 519, który można zastosować przy praniu dywanów i tapicerek i który ułatwia schnięcie dywanów po praniu.

Miejsce trzecie - Thomas MultiClean X10 Parquet


 

To kolejny odkurzacz piorący warty uwagi, dedykowany jest specjalnie do parkietów. Zawiera filtr wody AQUA+ MULTI CLEAN X10 PARQUET, który wszystkie cząsteczki brudu, kurzu i różnego rodzaju zanieczyszczeń wiąże w wodzie. Ten model jest polecany szczególnie alergikom. Jest to odkurzacz bezworkowy. 

Dzięki odpowiednio dopasowanej przyssawce można w bardzo szybki sposób odświeżyć parkiet, nie martwiąc się, że zostanie on zniszczony. Idealnie nadaje się do czyszczenia parkietów, dywanów, płytek czy obić. Bardzo skutecznie usuwa również sierść. Standardowe wyposażenie to: szczotka do dywanów oraz parkietów, szczotka do tapicerki, mebli, ssawka, ssawka do prania dywanów, szczotka do zmywania, prania tapicerki.

Te modele odkurzaczy piorących były najchętniej wybierane w 2015. Mam nadzieję, że choć trochę ułatwiłam Ci wybór jaki odkurzacz piorący kupić i znajdziesz taki, który będzie spełniał twoje wymagania.