Olejek arganowy na włosy - dlaczego akurat ten?


Istnieje pewna klasyfikacja olejków, która pozwala dostosować dany olej do konkretnego rodzaju włosów. Ta klasyfikacja określa stopień porowatości włosów, czyli to, jak bardzo odchylone są mikroskopijne łuski tworzące powierzchnię włosa.

Olejków pielęgnacyjnych jest nieprzebranie wiele.

Ciężko jest zdecydować się na jeden konkretny, który będzie najbardziej nam odpowiadał.

Co więcej- powinnyśmy mieć świadomość, ze nie ma dwóch takich samych rodzajów włosów- są one niepowtarzalne niczym linie papilarne.

W związku z tym nie każdy olej będzie odpowiadał każdym włosom.

Jaki zatem wybrać olej, aby uniknąć katastrofy i nie marnować czasu i pieniędzy?

Istnieje pewna klasyfikacja olejków, która pozwala dostosować dany olej do konkretnego rodzaju włosów. Ta klasyfikacja określa stopień porowatości włosów, czyli to, jak bardzo odchylone są mikroskopijne łuski tworzące powierzchnię włosa.

Największa część ziemskiej populacji posiada włosy o średniej porowatości- to rodzaj włosów, które nie są ani zbyt cienkie, osłabione i rachityczne, ani zbyt sute, grube i ciężkie.

Do takiego rodzaju włosów pasują najbardziej oleje, które są zbudowane z cząstek o średniej wielkości i posiadają półwnikające właściwości- idealnie dopasowane właśnie do włosów o średniej porowatości. Olej arganowy należy właśnie do grupy takich olejków. Jeśli zatem masz włosy, jakie posiada niemal 80% ludności- olej arganowy będzie niczym klucz idealnie pasujący do zamka u konkretnych drzwi.

Kolejną ważną i dosyć praktyczną cechą oleju arganowego jest to, że spowalnia procesy starzenia- jeśli dopasuje się do Twoich włosów- zapewnisz im młody i piękny wygląd. Jeśli nie- możesz z powodzeniem używać oleju arganowego jako serum do twarzy. Regularnie stosowany spłyci istniejące zmarszczki i zapobiegnie powstawaniu nowych.

Olej arganowy został jakby stworzony specjalnie dla kobiet, które często poddają włosy intensywnym zabiegom fryzjerskim. Farbowanie, rozjaśnianie, suszenie gorącym nawiewem z suszarki, prostowanie… wszystkie te czynności bardzo osłabiają włosy. Olej arganowy świetnie ochrania pukle przed zniszczeniem.

Jeśli zmagasz się z suchym łupieżem skóry głowy, powinnaś wykorzystać olej arganowy do olejowania skalpu. Regularnie wcierany w skórę głosy pomoże zwalczyć łupież i zapobiegnie jego nawrotom.

To nie koniec jego dobroczynnych właściwości. Olej arganowy bardzo dobrze nawilża i nabłyszcza włosy, pomaga je zdyscyplinować i zapobiega rozdwajaniu się końcówek włosów. Bardzo dobrze wchłania się do wnętrza pukli i nie pozostawia na włosach ciężkiej, tłustej warstwy. Mogą go zatem używać osoby, walczące z problemem przetłuszczających się pukli.

Będzie świetnym dodatkiem do masek do włosów, płukanek i przygotowanych w domu lotionów do włosów. Można go z powodzeniem łączyć z innymi olejami o właściwościach półwnikających, np. z olejkiem ze słodkich migdałów, sezamowym lub arachidowym.

Olej arganowy należy do grupy najbardziej ekskluzywnych olejków do włosów. Warto wypróbować jego działanie nie tylko na włosach, ale na całym ciele.