Idealna biżuteria na co dzień


Był czas w moim życiu, że o biżuterii nawet najmniejszej mogłam zapomnieć. Gdy moje dzieci były małe, wszystkie kolczyk, pierścionki czy bransoletki zakopałam gdzieś głęboko w szkatułce. Wiem, że niektórym mamom biżuteria nie przeszkadza, Ba… znam jedną zakręconą młodą mamę, która potrafi spać w biżuterii. Mnie ona jednak utrudniała codzienną pielęgnację niemowlaka, nie mówiąc już o porządkach. Paznokietki przycięte, pierścionki odstawione, tak wyglądały pierwsze miesiące mojego macierzyństwa. Biżuterię zakładałam tylko na specjalne okazje.

Teraz gdy moje dzieci są już większe, na nowo mogę powrócić do biżuterii i manikiur. I nie robię tego, bo tak trzeba, czy żeby komuś coś udowodnić. Ale bo po prostu chcę! Chcę być zadbana, dla siebie. Codziennie zakładam biżuterię, nawet jeśli nie mam jakiegoś wielkiego wyjścia. Czuje się wtedy lepiej i mam świadomość, że przy tym całym zabieganiu robię też coś dla siebie i swojego wyglądu.

Wbrew pozorom idealna biżuteria na co dzień wcale nie musi być droga. Niektórzy robią sami biżuterię, ja niestety nie mam do tego ani czasu, ani cierpliwości. Dlatego wolę gotowe produkty. Wystarczy znaleźć jakiś dobry sklep internetowy i za kilkadziesiąt złotych można kupić sobie idealną biżuterię. Możemy wybrać np. srebro rodowane, które nie straci swojego blasku i jest dużo tańsze od tradycyjnego złota. Ja na co dzień wybieram właśnie wyroby ze srebra, są lepiej dostępne i przede wszystkim kuszą swoją ceną. Oczywiście przed zakupami polecam zapoznać się z kilkoma pojęciami tj. próba, wyrób ze srebra, ze srebra rodowanego… Dobrze też uzbroić się w linijkę i porównać wymiary podane przy wyrobie. Na pewno tak podejmując decyzję, będziemy mieli pewność, że wybierzemy dobrze i będziemy zadowoleni.

Ja już od kliku dobrych lat zakochana jestem w cyrkoniach i to właśnie one królują w mojej biżuterii. Nie tylko tej na co dzień, ale również od święta. Lubię też, gdy biżuteria jest lekka i dość praktyczna. Zwłaszcza że to w niej wykonuję większość czynności domowych, wychodzę na zakupy, czy po prostu do koleżanki.

pierścionek - magiasrebra.pl
kolczyki - magiasrebra.pl

A Wy jaką biżuterie zakładacie na co dzień?