Zagraniczne wakacje z dzieckiem - jak znaleźć odpowiednią ofertę, biuro podróży czy wyjechać na własną rękę?


Od tego czy sami organizujemy wakacje, czy wybieramy ofertę biura podróży zależy cena wyjazdu zagranicznego. W przypadku wakacji z dziećmi kwestią nadrzędną powinien być komfort, a w dalszej kolejności cenna. To wygoda w dużej mierze wpływa na to czy wakacje będą należały do naprawdę udanych. Musimy też zwrócić uwagę nie tylko na to, aby rodzice mogli odpocząć, ale również dzieci dobrze się przy tym bawiły.

Zalety i wady wyjazdu rodzinnego z biurem podróży

Najbardziej kosztownymi elementami całego wyjazdu jest transport oraz zakwaterowanie. Można z powodzeniem zorganizować samodzielnie wyjazd, jednak przewagą biura podróży jest fakt, że posiada ono wieloletnie doświadczenie w organizacji wyjazdów oraz dysponują kontaktami wśród przewoźników, hotelarzy czy innych usługodawców. Jako partner biuro podróży jest w stanie wynegocjować korzystniejsze warunki. Miejsca zostaną zarezerwowane na długo jeszcze przed rozpoczęciem sezonu turystycznego. Dysponują więc dużo bardziej konkurencyjnymi cenami, które są nieosiągalne dla indywidualnego klienta. Podobnie jest też z dojazdem. Organizując samodzielnie dojazd musimy liczyć z przesiadkami, jeśli wybierzemy trudno dostępną miejscowość. W przypadku wyjazdu z biurem podróży czarter od razu zabierze podróżnych na określone miejsce i dodatkowo będzie zorganizowany przejazd z lotniska do hotelu. Takie rozwiązanie jest dużo bardziej wygodniejsze kiedy podróżuje się z dziećmi. Zbyt długa podróż może być dla nich męcząca.


Bardzo ważną kwestią są również same atrakcje. Biuro podróży selekcjonuje hotele pod względem oferowanych animacji. I tak chociażby decydując się na Wakacje z dzieckiem w Klubie Itaki możemy liczyć na:
- duże pokoje rodzinne, w tym dwupomieszczeniowe wraz z aneksem kuchennym
- mnóstwo atrakcji dla dzieci tj. baseny, place zabaw, zjeżdżalnie,
- polskie animacje ze Scooby-Doo od 15.06-15.09
- gry, taneczne wygibasy, konkursy i zabawy w specjalnie przeznaczonym dla dzieci mini klubie
- bogata opcja all inclusive, a także specjalne menu dla dzieci 
- w wybranych hotelach świadczenia dla dzieci gratis

Ze szczegółami oferty możemy zapoznać się na stronie: http://www.itaka.pl/promocje/klub_przyjaciol_itaki/

Zalety i wady wyjazdu rodzinnego na własną rękę

Niektórzy sadzą, że wyjazdy na własną rękę są tańsze, niż w przypadku wczasów z biurem podróży. Tak naprawdę to wszystko zależy od kilku czynników. Przede wszystkim wyjazdy na własną rękę opłacają się do mniej znanych turystycznie miejscowości, gdzie dojazd nie wymaga dużej liczby przesiadek. Przesiadki czy długa droga mogą być bardzo męczące, zwłaszcza jeśli podróżuje się z dziećmi. O czym wspomniałam wcześniej w popularnie turystycznych miejscowościach zazwyczaj biura podróży mają wynegocjonowane ceny, które trudniej uzyska indywidualny turysta. Dużo można zaoszczędzić wybierając prywatne kwatery zamiast hotelu.

Pamiętajmy jednak, że zazwyczaj nie ma tam dodatkowych animacji. Trzeba też szukać takich miejsc, które choć trochę są przyjazne dziecku. Wyjazd na własną rękę wymaga sporych umiejętności organizacyjnych. Trzeba zaplanować nie tylko nocleg, przejazd ale również zadbać o ubezpieczenie czy bezpieczeństwo podróżowania. Zaletą z pewnością jest to, ze nie jesteśmy ograniczeni ustaleniami nałożonymi przez biuro podróżny. Można być więc bardziej elastycznymi , dlatego, że nie jest się uzależnionym od programu wycieczki. Jeśli ma się ochotę pozostać dłużej w jakimś miejscu możemy to zrobić.