3 sposoby na skuteczną naukę języka obcego


Dla mnie macierzyński jest okresem szczególnej aktywności i nie chodzi mi tylko o aktywność związaną z wychowywaniem dzieci. To sprawa oczywista. Roboty przy dwójce dzieci jest naprawdę dużo. To 12 karmień, 4 układanie do snu, 4 przewijanie i 8 ubieranie. A wszystko to w jednej 24-godzinnej dobie. Większość mojego czasu to zwyczajna opieka nad dziećmi i trzeba naprawdę dobrze się sprężać, żeby wyrwać, choć chwilę dla siebie.

 
Macierzyński to także okres pewnej aktywności zawodowej i inwestowania w siebie. Staram się rozwijać m.in. przez naukę języka obcego, a ściśle języka angielskiego. Angielskiego uczyłam się niemalże od podstawówki, jednak co jest najgorsze, tak jak większość polaków posiadam bardzo małą znajomość tego języka, nie mówiąc już o umiejętności swobodnej rozmowy w danym języku. Język angielski w moim przypadku jest priorytetem, dlatego szukam sposobów na efektywną naukę. Wybrałam kilka najciekawszych, może któraś z mam również zacznie się uczyć.

Sposób nr 1 – opanowanie najczęściej używanych słów


O tym przeczytałam w zasadzie od niedawna, choć tak naprawdę doszłam do tego dużo wcześniej. Tak naprawdę wiele słów, mimo że znajdują się w słowniku, po prostu się nie używa w swobodnej rozmowie. Można więc z góry wykreślić takie słowa jak „tygrys”, „kaktus”, „purpura” itp., Bo tak szczerze, kiedy ostatni raz Ty używałeś podobnych słów w języku potocznym? No właśnie. Genialne prawda?

Sposób 2 – żywy kontakt z językiem


Oczywiście najlepszą metodą jest obcowanie z żywym językiem obcym. Świetnym rozwiązaniem są np. wyjazdy językowe do danego kraju np. Kanady czy USA. O taki rozwiązaniu przeczytałam tutaj - https://langzie.pl/blog/bez-cenne-wyjazdy-jezykowe-usa-kanada/ Takie rozwiązanie jest super. Można oglądać filmy, serialne czy słuchać muzyki w danym języku, ale tylko  kontakt w żywym językiem daje najlepsze efekty. Ktoś mi też podpowiedział, że warto zacząć oglądać bajki obcojęzyczne, gdyż język w nich użyty jest w miarę prosty, dostosowany do dzieci. 

Sposób 3 – wykorzystywanie, każdej wolnej chwili


Bardzo dużo czasu wykorzystuje się, chociażby na jazdę samochodem. Można wykorzystać ten czas do słuchania różnego rodzaju nagrań, kursów. Podobno pewien procent wysłuchanych słówek zostaje zapamiętana. Z językiem obcym trzeba się przecież jakoś osłuchać i można to robić, wykonując inne czynności.Myślę, że jak tylko wdrożę te sposoby w życie uda mi się zrealizować mój ambitny plan nauki biznesowego języka angielskiego. W może ktoś zna jeszcze inne ciekawe sposoby na naukę języka obcego? Chętnie o nich przeczytam.