5 najskuteczniejszych sposobów na powiększenie ust


Powiększanie ust to jeden z najczęstszych zabiegów medycyny estetycznej. Wykonywanie takiego zabiegu przez całe rzesze kobiet ma na celu realizację marzenia o wydatnych, seksownych ustach, stanowiących jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości. Jakie są najskuteczniejsze metody powiększania ust?

Powiększenie ust kwasem hialuronowym

Iniekcje kwasu hialuronowego to doskonały sposób zarówno na powiększenie ust czy skorygowanie ich kształtu, ale także nawilżenie i odmłodzenie ust. Kwas hialuronowy stanowi idealny wypełniacz – jego plastyczna konsystencja idealnie poddaje się anatomicznemu kształtowi ust, umożliwiając dowolną zmianę ich kształtu i objętości. Natomiast zdolność kwasu hialuronowego do dogłębnego nawilżenia tkanek powoduje ujędrnienie, odmłodzenie i wygładzenie ust. Zabieg wstrzykiwania kwasu hialuronowego może być zatem traktowany jako zabieg modelujący i rewitalizujący usta, dostępny dla pań w każdym wieku.

Kwas hialuronowy wstrzykiwany jest w usta po uprzednim ich znieczuleniu kremem, zabieg jest zatem bezbolesny. Ilość zużytego preparatu zależy od oczekiwań pacjentki względem końcowego efektu zabiegu. Wykonywane są nakłucia w kącikach ust, po czym igła kierowana jest dośrodkowo. Kwas hialuronowy uwalniany jest ze strzykawki w momencie jej wysuwania z miejsca wkłucia. Po jego wprowadzeniu w obręb czerwieni wargowej wykonywany jest delikatny masaż warg w celu równomiernego rozmieszczenia preparatu. Zapobiega to także powstaniu nieestetycznych grudek. Obrzęk pozabiegowy utrzymuje się około kilkunastu godzin. Efekt zabiegu utrzymuje się przez kilkanaście miesięcy i wynika z fizjologicznej redystrybucji preparatu i jego dezintegracji. Niewątpliwą zaletą zabiegu jest możliwość jego powtarzania oraz dowolnego modelowania ust. Ponadto zabieg jest mało inwazyjny i bardzo bezpieczny, preparat kwasu hialuronowego bardzo rzadko powoduje odczyny alergiczne.

Informacje o cenach i efektach powiększania ust kwasem hialuronowym znajdziesz na stronie http://powiekszanie-ust.pl/kwas-hialuronowy
 

Powiększanie ust tkanką tłuszczową

Kolejnym zabiegiem umożliwiającym zarówno powiększanie ust, jak i ich odmłodzenie, jest przeszczepienie własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Pobranie niewielkiej ilości tłuszczu z brzucha lub biodra, a następnie jego odwirowanie, umożliwia otrzymanie materiału przeznaczonego do wstrzyknięcia w usta. Odwirowanie tradycyjną metodą sprzyja zanieczyszczeniu materiału komórkami krwi oraz fragmentami tkanek. Rzutuje to na trwałość takiego przeszczepu – wchłonięciu może ulec nawet 70% objętości przeszczepu. Natomiast wykorzystanie najnowszej technologii filtracji ADIVIVE umożliwia selektywne uzyskanie nienaruszonych komórek tłuszczowych i komórek macierzystych. Dzięki temu przeszczep wchłania się w niewielkim stopniu. Dodatkowo obecność komórek macierzystych sprzyja rewitalizacji ust, ich odmłodzeniu i ujędrnieniu. Efekt odmłodzenia ust utrzymuje się przez kilak lat, zaś efektem powiększenia ust można cieszyć się przez około półtora roku. Zabieg jest bezpieczny, mało inwazyjny, z zerowym ryzykiem odrzucenia przeszczepianego materiału. Rekonwalescencja przebiega bardzo sprawnie i nie wymaga wyłączenia pacjentki z codziennej aktywności.

Powiększenie ust implantami 

Implanty powiększające usta to elastyczne, dopasowujące się do kształtu ust implanty dostępne w kilku rozmiarach. Wsuwane są one przez niewielkie nacięcia w kącikach ust. Implanty są bardzo wytrzymałe i doskonale tolerowane przez organizm. Tym, co wyróżnia zabieg powiększania ust implantami jest trwałość zabiegu. Jego efekty są stałe, ponadto istnieje możliwość wymiany implantu ma inny rozmiar lub jego całkowite usunięte. Wtedy usta wracają do wyjściowej formy, nie poddając się deformacjom czy nadmiernemu rozciągnięciu skóry.

Chirurgiczne powiększenie ust 

Plastyka ust to metoda trwałego powiększania ust oraz korygowania ich kształtu. Z racji znacznej inwazyjności i nieodwracalności zabiegu, ta metoda jest wykonywana stosunkowo rzadko. Istotą zabiegu jest wycięcie określonego fragmentu skóry nad linią czerwieni wargowej lub tuż pod nosem. Kolejnym etapem jest zaszycie ubytku skóry z jednoczesnym podciągnięciem ust ku górze. Daje to efekt powiększenia i wymodelowania ust.

Naturalne metody powiększenia ust

Dla kobiet, które w różnych względów nie decydują się na profesjonalne zabiegi powiększające usta, odpowiednie będą metody naturalne. Oczywiście metody te znacznie ustępują skutecznością metodom oferowanym w gabinetach medycyny estetycznej. Spośród domowych metod warto wymienić makijaż powiększający usta, odpowiednią pielęgnację ust ukierunkowaną na ich wygładzenie i ujędrnienie (odżywianie, peelingi), a także masaże i ćwiczenia ust. Wykorzystanie ostrych przypraw czy pompek podciśnieniowych to nietrafiony pomysł – takie metody mogą generować silny obrzęk, podrażnienie ust, wysypkę lub zasinienie.