Wszystkie odcienie piękna. Jak Polki postrzegają swoją urodę?


To naturalne, że każda kobieta chce być piękna. Problem polega jednak na tym, że w wielu przypadkach zwyczajnie nie doceniamy swojej urody. Zawsze jest przecież coś, co można by poprawić... Tak, ja też należę do tej grupy kobiet. Jesteście ciekawi co myślą o sobie Polki? Zapraszam na krótką analizę wyników badań - przeprowadzonych na zlecenie marki Tymbark.

Włosy proste czy kręcone?

W Polsce najczęściej spotykamy kobiety o prostych włosach (aż 62%) lub falowanych (27%), a tylko 1% kobiet to posiadaczki włosów supełkowych/afro.

Jak się okazuję, aż 35% Polek z przyjemnością zmieniłaby wygląd swoich włosów z prostych na kręcone. 37% chciałaby posiadać proste, mimo że ma kręcone. Tylko 1/3 jest zadowolona z posiadanego rodzaju włosów. Czy to nie paradoks? Wiele kobiet zadręcza się myślami, że może by wyglądały lepiej, mając kręcone włosy, a tymczasem posiadaczki tego typu włosów myślą na odwrót.


Blond czy brąz?

Ponad połowa kobiet żyje w przekonaniu, że mężczyznom podobają się najbardziej jasne blondynki. Ale okazuje się, że niekoniecznie wybrałyby ten kolor włosów. Najbardziej pożądany przez kobiety w 33% jest odcień brązu.

A co z odcieniem skóry?

Zdecydowanie Polki są posiadaczkami cery jasnej (43%). Większość kobiet jak można przypuszczać nie jest z niej zadowolona i wolałaby mieć ciemniejszy odcień skóry, najlepiej śniady, co deklaruje 36%. Najrzadziej spotykana cera to ciemna, alabastrowa i żółta - łącznie 11%.
 

Jak zaakceptować swoje piękno?

Powiem szczerze, że mnie zaskoczyły wyniki badań, bo według nich to tylko co piąta Polka jest zadowolona ze swojego wyglądu, pozostała część koniecznie chciałaby coś w nim zmienić. Największe problemy kobiety mają oczywiście z zaakceptowaniem wyglądu swojej sylwetki (wzrostu, wagi czy propozycji ciała).

Myślę, że nie warto zadręczać się myślami, że nie jesteśmy idealne, a lepiej uśmiechnąć się, zaakceptować i pokochać – jedyną w swoim rodzaju – naturalność.

Jeżeli jednak chcemy coś zmienić w swoim wyglądzie, warto sięgać po naturalne rozwiązania. Ostatnio pisałam Wam o maseczce z marchewki i naturalnych sposobach zwalczania pękających naczynek - dziś przyszła pora na działanie od wewnątrz.

Picie soków marchwiowo-owocowych powoduje, że dostarczamy 1 z 5  zalecanych dziennie porcji owoców i warzyw. Soki mają także właściwości dobroczynne dla zdrowia. A niestety niewiele kobiet jednak zdaje sobie sprawę z tego, że soki posiadają dużą zawartość błonnika. Dzięki sokom marchwiowo-owocowym można uzyskać poprawę swojego wyglądu -  włosów, skóry i paznokci.

Wróćmy jeszcze do wyników omawianego przeze mnie badania. Biorąc bowiem pod uwagę, że 8% wszystkich respondentek jest całkowicie niezadowolonych ze swojego wyglądu, to wśród kobiet pijących soki marchwiowo-owocowe codziennie, ten odsetek spada do marginalnych 2%. Z kolei 1/4 Polek, które piją soki przynajmniej raz w tygodniu lubi swój wygląd – co jest bardzo dobrym wynikiem, w porównaniu do 8% wśród kobiet, które takich soków nie spożywają w ogóle.

Warto więc regularnie pić soki marchwiowo-owocowe. Ja wybieram Vitamini, ponieważ zawiera dużą dawkę beta-karotenu oraz cenne dla mnie witaminy C i E. Codzienna szklanka soku nie tylko poprawi nasze samopoczucie, ale też pomoże wydobyć naturalne piękno skóry, włosów i paznokci.
 
Nie trzeba więc stawać się na siłę kimś innym, warto pozostać sobą! Uśmiechnijmy się i zaakceptujmy to, co dała nam natura – zaufajmy jej. Pamiętajmy, że sekret wewnętrznego piękna tkwi w każdej z nas!

Źródło: Wyniki Badania „Wielkie badanie urody Polek” przeprowadzonego na zlecenie marki Tymbark na próbie 1067 Polek w wieku 25+, 2017.