Maseczka z marchewki


O właściwościach kosmetycznych marchewki słyszałam bardzo dużo. W domowych warunkach można zrobić sobie samemu maseczkę z marchewki, która będzie miała dobroczynny wpływ na kondycję naszej skóry. Nie zawsze jednak mamy na to czas, trzeba przecież obrać marchewkę, zetrzeć ją na najmniejszych oczkach i do tego te sprzątanie. Trochę pracy przy tym jest. Można jednak prościej! Jak?
 

Właściwości kosmetyczne maseczki z marchewki

Marchew jest naturalnym źródłem takich witamin jak witamina C, E, beta-karoten. Działają one jako silne przeciwutleniacze i przede wszystkim chronią komórki przed niszczącym działaniem wolnych rodników. To właśnie wolne powodują przedwczesne starzenie się organizmu. 
Beta - karoten przetwarzany w prowitaminę A jest magazynowany w skórze, a jego nadwyżka powoduje zapomarańczowienie skóry. Marchew dzięki swoim właściwościom poprawia więc koloryt skóry i  pomaga leczyć drobne urazy oraz otarcia. Maseczki z marchewki nadają się tak naprawdę do dla każdego typu cery. 

Maseczka marchewkowa od Farmavit

Tak jak napisałam na początku przygotowanie maseczki marchewkowej z surowej marchwi wymaga określonego nakładu pracy. Nie zawsze ma się na to czas. Można jednak sięgnąć po maseczkę naturalnego pochodzenia, która pomoże nam osiągnąć upragniony efekt.

Cały czas szukam idealnego produkty, który pomoże mi uporać się z szczególnie wymagającą cerą, jaką jest moja cera naczynkowa. Pielęgnacja twarzy nie jest w moim wypadku taka prosta.
MASCHERA CALMANTE ALLA CAROTA od Farmavit to uspokajająca maseczka do twarzy z marchwi. Przeznaczona do cery wrażliwej - naczynkowej, skłonnej do podrażnień,  po zabiegach kosmetycznych na pękające naczyńka krwionośne. 

Maseczka ma jedwabistą konsystencję i dość ładny, ale i intensywny zapach. Dobrze się nakłada a dzięki zawartości beta-carotenu i witamin daje natychmiastowy efekt orzeźwienia i nawilżenia. Zmiękcza i wygładza skórę. Samo opakowanie jest dość spore, zawiera aż 250 ml, więc kosmetyk wystarczy mi na bardzo długo. 
Mam nadzieję, że pomoże mi w poprawie kolorytu skóry. Bardzo bym chciała, aby było możliwe jego ujednolicenie. Mam jednak świadomość, że jak większość produktów naturalnych ich skuteczność opiera się na długotrwałym stosowaniu. Na razie zauważyłam, że maseczka poprawia elastyczność skóry i daje uczucie nawilżenia. 

Dla Pań, które chcę używać maseczki z marchewki, a zwyczajnie nie moją czasu na jej przygotowanie jej w domowych warunkach polecam więc maseczkę naturalną od Farmavit.