3 sposoby na długie i gęste rzęsy


Podkreślają makijaż i dodają spojrzeniu zmysłowości – długie i gęste rzęsy to prawdziwy powód do dumy. Niestety nie każda kobieta może poszczycić się pięknymi rzęsami, jednak istnieją sprytne makijażowe triki oraz naturalne sposoby na dodanie objętości włoskom przy powiekach.


Rzęsy porastają równym rzędem dolną i górną powiekę oka. Ich zadaniem jest ochrona przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami, które mogłyby dostać się do oczu i je podrażnić. Szacuje się, że na górnej powiece przeciętnie rośnie około 200 rzęs. Ich kondycja zależy nie tylko od indywidualnych predyspozycji, więc jeśli te, którymi obdarowała cię natura nie spełniają twoich oczekiwań, sprawdź jak możesz to łatwo zmienić.

Droga na skróty

Najłatwiejszym sposobem na zwiększenie objętości rzęs jest przyklejenie sztucznych kępek lub pasków. W ten sposób możesz efektownie modelować kształt oka i nadać mu np. bardziej koci wygląd. Sztuczne rzęsy to bardzo wygodne rozwiązanie – przykleisz je samodzielnie za pomocą pęsety oraz specjalnego kleju. Tak osadzone kępki lub rzęsy na pasku są trwałe i jeśli nie będziesz pocierać oka, z pewnością utrzymają się cały dzień.

Ich usunięcie jest równie proste – możesz to zrobić np. wacikiem zwilżonym mleczkiem do demakijażu. Zaletą takiego przedłużania rzęs jest to, że możesz łatwo dostosować ich wygląd do okazji, a ponadto nie niszczysz swoich naturalnych włosków przy powiekach.


Przedłużanie rzęs u kosmetyczki

Kolejną metodą na poprawienie wyglądu rzęs jest ich przedłużanie w salonie kosmetycznym. Polega ona na tym, że do każdego naturalnego włoska przyczepia się 1,2 lub nawet 3 sztuczne. Uzyskany w ten sposób efekt jest trwalszy i utrzymuje się przez kilka tygodni przy odpowiedniej pielęgnacji. W tym przypadku niestety łatwo o przesadę i doczepienie zbyt dużej ilości sztucznych włosków sprawia teatralne wrażenie.
Zwolenniczki tej metody twierdzą, że oszczędza ona wiele czasu, ponieważ pozwala ograniczyć makijaż oka. Niestety, aby efekt się utrzymał, rzęsy trzeba co jakiś czas doklejać, a koszt zabiegów nie jest niski. Ponadto doklejone rzęsy znacznie osłabiają te naturalne.

Domowe sposoby

Jeśli jednak jesteś zwolenniczką naturalnego makijażu i przyklejane rzęsy są dla ciebie grubą przesadą, możesz po postu pielęgnować swoje własne. W tym celu zacznij od stosowania olejku rycynowego. Działa on na włosy regenerująco i zamyka ich łuski, dzięki czemu rzęsy stają się mocniejsze, rzadziej wypadają i mają ciemniejszą barwę. Przy jego nakładaniu należy jednak uważać, ponieważ może podrażniać spojówki, dlatego najlepiej najpierw nanieść go na wacik, a dopiero następnie zaaplikować na rzęsy.

Warto również sięgnąć po specjalne odżywki do rzęs. Kosmetyki tego typu w swoim składzie powinny zawierać kwas hialuronowy, który nawilży włoski, biotynę i witaminę B12, które zahamują ich wypadanie czy glikoproteiny, które pobudzą działanie mieszków włosowych, a co za tym idzie porost rzęs.

Jak widać, istnieje kilka sposobów na poprawienie wyglądu rzęs. Od ciebie zależy, która metoda będzie optymalnym rozwiązaniem, jednak doklejane rzęsy to działanie doraźne lub sposób na urozmaicenie makijażu na ważne wyjścia. Jeśli chcesz aby twoje rzęsy wyglądały doskonale niezależnie od okazji, nie zapominaj o ich pielęgnacji.