Jak samodzielnie naprawić AGD?


Popsuła Ci się pralka? Masz problem z odkurzaczem, mikrofalówką czy suszarką? A Twoja gwarancja minęła. Spróbuj naprawić sprzęt samodzielnie w zaciszu swojego domu. Brzmi nierealnie? Jeszcze do niedawna sądziłam, że w przypadku usterek pogwarancyjnych są tylko dwie opcje: albo oddać do serwisu i z własnej kieszeni zapłacić za naprawę, albo po prostu kupić nowy sprzęt. Dziś już wiem, że jest jeszcze jedna opcja, o której niestety niewiele osób słyszało. A szkoda!

Popsuł się dwa dni po gwarancji

Czy też tak macie? Psuje się Wam coś i ku swej rozpaczy odkrywacie, że właśnie tydzień, dwa tygodnie czy miesiąc temu minęła gwarancja na dany produkt. Szczerze, ja tak mam. Choć ostatnio miałam szczęście. Moja sokowirówka popsuła się na niecały miesiąc przed upływem gwarancji, skorzystałam z bezpłatnego serwisu. Zazwyczaj nie jest tak kolorowo. Czasami zastanawiam się, z czego to wynika, że nowe sprzęty tak szybko się psują. Moja mama ma mikser już ponad 25 lat, który dostała w dniu swojego ślubu i sprawdza się idealnie, w przeciwieństwie do mojego miksera, który psuje się niemiłosiernie. Dodam tylko, że oba miksery wyprodukował ten sam producent. Osobiście nasuwa mi się tylko jedna odpowiedź. W dzisiejszych czasach robi się zwyczajną masówkę. Nie ważna jest jakość produktu. On taki musi być, aby klient za te dwa, trzy lata musiał kupić nowy. Nie liczy się trwałość. Biznes musi się kręcić. 

Bądź jak złota rączka

Okazuje się, że istnieje idealny sposób na to, by własnoręcznie rozwiązać problemy z domowym sprzętem. Nie musimy wydawać pieniędzy na usługi serwisu czy kupować kolejnego urządzania. Naprawy możemy dokonać sami, przy odrobinie chęci i zdolności manualnych.

Pomocna przy domowej naprawie jest strona North.pl, będąca bazą praktycznych porad dotyczących naprawy sprzętu AGD oraz sklepem z częściami i przydatnymi akcesoriami dla domu jednocześnie. Specjaliści w zależności od problemu podpowiedzą, jaka część może wymagać naprawy, co należy wymienić. Wystarczy opisać problem. Prowadzona jest infolinia, gdzie można zasięgnąć porady telefonicznej dotyczącej potrzebnej części. 

Na stronie north.pl, tak jak wcześniej wspominałam, można kupić odpowiednie części. W ofercie jest ich aż ponad 12 mln części ADG i RTV, więc na pewno znajdziemy tą właściwą, która będzie pasowała do naszego urządzenia. A jeśli nie, istnieje 90-dniowy okres uprawniający do zwrotu zakupionego towaru. 

Dodatkowo prowadzony jest kanał YouTube, gdzie prezentowane są praktyczne instrukcje, przedstawiające krok po kroku cały proces naprawy. Wbrew stereotypom okazuje się, że nawet kobieta może naprawić mikrofalówkę. Zobaczcie sami.


Samodzielna naprawa, to idealne rozwiązanie dla osób, które zamiast być zdane na łaskę serwisu, chcą wziąć sprawy w swoje ręce. I nic w tym dziwnego, czasami okres naprawy ciągnie się tygodniami, a przecież bez niektórych urządzeń strasznie trudno funkcjonować. 

Samodzielna naprawa jest znacznie tańsza niż w przypadku naprawy w serwisie. Jeśli ktoś choć trochę zna się na majsterkowaniu, bez problemu sobie poradzi. Pomijam tutaj aspekt ekologiczny. Bez dwóch zdań, naprawa zepsutego sprzętu jest bardziej eko niż zakup kolejnego urządzenia. 

Prawda, że świetne rozwiązanie? Kto wcześniej słyszał o takim sposobie?