Perfumy kwiatowe – poznaj najpopularniejsze kwiaty do wyrobu perfum


Perfumy kwiatowe to najpopularniejsza kategoria zapachów. Są subtelne i pasują niemal do każdej okazji. Czy wiesz, jakie kwiaty najczęściej stosuje się do wyrobu perfum? Olejki z kwiatów są używane zarówno do produkcji perfum damskich, jak i męskich. Zapraszamy do pachnącego olejkami ogrodu.


Bez, konwalia i magnolia – perfumy pachnące wiosną

Kwiaty kwitnące wiosną kojarzą nam się z radością, promieniami pierwszego słońca. Wśród nich znajdziesz magnolię, która słynie ze swojego słodkiego, subtelnego aromatu. Jaśmin, znajdujący się na przykład w perfumach Jasmin Noir Bvlgari, pachnie jeszcze bardziej elegancko. Białe kwiaty kojarzą się ze szlachetnością i zwykle są składnikami wyszukanych mieszanek. Do nich zaliczymy również konwalię – jej zapach jest trudny do uchwycenia. Perfumy konwaliowe znaleźć można na przykład w ofercie marki Balenciaga. Uwaga! Białe kwiaty w wodach toaletowych albo się kocha, albo nienawidzi. Więcej o perfumach idealnych na wiosnę oraz propozycje konkretnych zapachów znajdziesz tutaj: perfumy kwiatowe.

 

Perfumy pachnące orientalnymi kwiatami

Tuberoza, lotos albo storczyki to kwiaty kojarzące się z orientem. Zapachy nie muszą być słodkie – zależy, jaką bazę zastosuje się do ich wyrobu. Jeśli w nucie podstawy znajduje się piżmo, perfumy będą miały sensualny, uwodzicielski charakter. Jeśli będą podsycone wanilią, spodziewaj się słodkiego, kobiecego zapachu. Natomiast perfumy kwiatowe z paczulą będą bardzo wyraziste i temperamentne. Połączone z kadzidłem stworzą prawdziwie orientalną mieszankę.


 

Klasyczne zapachy perfum różanych

Perfumy z różą są bardzo eleganckie. Dzielą się na dwie kategorie – pierwszą stanowią mocne, wyraziste zapachy. Drugie to subtelne kompozycje, w których róża jest ledwo wyczuwalna. Inaczej pachnie róża majowa, a innego zapachu możesz spodziewać się, sięgając po perfumy z różą damasceńską. Które wody, gdzie ten kwiat stanowi motyw przewodni, można polecić? Popularne są perfumy Chloe Roses de Chloe, a także Dolce&Gabbana Rose The One. Perfumiarze kochają ten kwiat!

Kwiatowe zapachy dla mężczyzn

Kwiaty nie są zarezerwowane tylko dla kobiet. Równie często pojawiają się w męskich perfumach. I co ciekawe, wśród nich znajdziesz takie składniki jak fiołek, frezja, róża czy jaśmin – kwiaty kojarzące się z subtelnością. Wszystko zależy od tego, z czym zostały połączone. Jeśli do kompozycji dodana jest paczula, kardamon czy tytoń, całość zyska całkiem nowy, bardziej męski charakter. Wśród marek, które słyną z kwiatowych zapachów męskich znajdziesz takich perfumeryjnych gigantów jak Kenzo, Dior czy Guerlain. Wody toaletowe z dodatkiem kwiatów są niezwykle eleganckie, dlatego świetnie komponują się z dobrze skrojonym garniturem. Pasują zarówno na biznesowe, jak i wieczorowe okazje.

Pamiętaj, aby przy wyborze perfum, spryskać je na nadgarstku i dać im kilka minut na połączenie się ze skórą. Pod wpływem jej ciepła uwolni się wiodący zapach mieszanki, czyli tak zwana nuta serca. Wtedy łatwiej wybierzesz perfumy odpowiednie dla siebie.