Kreatywnie z Fabryką Wafelków - układanka magnetyczna od DjecoWybór idealnej zabawki dla dziecka okazuje się nie lada wyzwaniem. Rodzice szukają czegoś, co zainteresuje maluszka i jednocześnie rozwinie jego kreatywność. Nic więc dziwnego, że tak popularne stały się zabawki kreatywne, które nie tylko bawią, ale również uczą. Dla nas prawdziwym hitem okazała się układanka magnetyczna Geoform od Djeco. Zobaczcie sami.

Milowy krok do rozwoju kreatywności

Układanka magnetyczna Geoform od Djeco to niezwykła zabawka, która tak szybko nie znudzi się maluszkowi. To prawdziwa kopalnia kreatywnej zabawy, która odpowiednio wykorzystana może bawić, rozwijać i uczyć. Układankę tworzy drewniana walizeczka, kryjąca w sobie 2 magnetyczne tablice i aż 42 drewnianych elementów. Elementy mają różne kształty i kolory. Można z nich tworzyć wykreowane przez siebie kształty, zwierzątka czy postacie, a wszystko to, dzięki temu, że posiadają mocowanie na magnez. Do zestawu dołączone są również karty z przykładowymi obrazkami, jakie można ułożyć z dostępnych kształtów. 


Walizeczka jest bardzo solidnie wykonana. Posiada metalowe zapięcie oraz wygodną sznurkową rączkę. Pełni funkcję nie tylko pojemnika na elementy układanki, ale stanowi podstawę do tworzenia różnych wzorów. To na niej za pomocą magnesów mocujemy różne kształty, wykonane z malowanego drewna. 

Jedna zabawka milion możliwości

Układanką możemy bawić się na różne sposoby. Tak naprawdę wszystko zależy od naszej kreatywności. My znaleźliśmy, aż 5 różnych sposobów na zabawę układanką magnetyczną Geoform od Djeco. Zobaczcie sami! 

1) Nazwij i pogrupuj - kolory
Układanka może pełnić funkcję sortera. Maluszek ma za zadanie pogrupować elementy układanki w grupy o tych samych kolorach. Zabawa uczy nie tylko kojarzenia podobnych kolorów, ale również ich nazw.2) Nazwij i pogrupuj – kształty
Analogicznie do grupowania kolorów możemy grupować kształty. Tym razem dziecko uczy się jaki kształt ma dany element. Grupuje takie same kształty i nazywa je.


3) Mały i duży
Elementy układanki moją bardzo różne kształty, ale również i wielkości. Dziecko może się uczyć rozróżniania pojęć: mały i duży. 


4) Odwzoruj
Do zestawu dołączonych jest 20 kart obrazkowych, przedstawiających różne wzory, które możemy wyczarować dzięki układance. Czasami są to zwierzęta, ludzie, kwiaty a czasami pojazdy. Dziecko w zależności od posiadanych umiejętności może bawić się w dokładne odwzorowywanie sytuacji, jaka jest pokazana na obrazku.

5) Stwórz to sam
Zabawka nie była by zabawką kreatywną, gdyby mnie było w tym wszystkim miejsca na kreatywności i pomysły samego dziecka. Dziecko może samodzielnie zadecydować, jak będzie się bawić. To ono zadecyduje czy powstanie pajacyk, palma na plaży, a może mały domek.Jak widzicie zabawkę możemy wykorzystać do różnych celów, zarówno do rozwijania zdolności poznawania kolorów, kształtów, jak i pobudzania wyobraźni. 

Układanka magnetyczna Geoform Djeco dostępna jest w sklepie Fabryka Wafelków.