Easy kojec Caretero - nasza opinia
Samo słowo kojec dość negatywnie kojarzy się w naszej świadomości. Utożsamiamy go jako coś co krępuje, ogranicza a nawet zamyka nasze dziecko. Spotkałam się też z opinią, że kojec używany jest tylko przez rodziców, którzy chcą mieć święty spokój z maluchem, który w swoim bezgranicznej ciekawości pokonuje różne zakazane zakamarki mieszkania. Ale jeśli spojrzymy na kojec dla dziecka jako miejsce bezpieczne, które pomoże nam w codziennym funkcjonowaniu, nasza wizja zostawiania dziecka w kojcu nabiera zupełnie innych barw. Dlatego dziś nie tylko chcę przekazać nasze wrażenia, opinię na temat kojca Easy Caretero, ale również zastanowić się czy ten gadżet jest potrzebny dla współczesnego rodzica.


Kiedy przyda się kojec?

Chcę wyjść do drugiego pomieszczenia

Dobrze pamiętam, jak mój syn zaczął wstawać. Był to okres, kiedy ani na chwilę nie mogła spuścić go z oczu. W każdej chwili mógł wstać i tracąc równowagę rozbić sobie głowę. W takich sytuacjach niezastąpiony jest kojec. Jeśli zechcesz wziąć coś z drugiego pokoju nie będziesz musiałam brać dziecka ze sobą czy zostawiać w łóżeczku. Jeśli łóżeczko ma drewniane szczebelki to niestety nie rozwiązuje problemu.  Takich sytuacji jest wiele. Dzwonek do drzwi, konieczność odebrania paczki od kuriera, przygotowanie spokojnie posiłku dla maluszka - to wymaga twojego skupienia, a nie zawsze można mieć podzielnej uwagi.

Chcę wyjechać

Kojec z powodzeniem może zastąpić łóżeczko turystyczne. Powiem więcej kojec Easy od Caretero wygląda jak typowe łóżeczko turystyczne, tylko jest od niego dużo szybsze w montażu. Kojec dzięki swoim niewielkim rozmiarom bez problemu zmieścimy w bagażniku. Idealny jest więc na weekendowe wyjazdy.

Chcę aby dziecko było świeżym powietrzu

Wielu rodziców, chcąc aby ich pociecha miała kontakt ze świeżym powietrzem pozwala się dzieciom bawić na tarasie czy balkonie. Gdy dziecko jest małe jest to szczególnie problematyczne. Niektórzy wystawiają śpiącego malca w wózku, ale zawsze trzeba mieć go na oku. Nie rozwiązuje to sprawy bezpieczeństwa. Kojec jest na tyle praktyczny, że możemy dziecko ułożyć czy zostawić na tarasie czy w ogrodzie bez obawy, że coś złego musi przytrafi. W lato maluszek może spać na dworze.

Easy kojec Caretero - opinie

Sami widzicie, że kojec przydaje się w bardzo wielu sytuacjach. Jednym z takich kojców jest kojec Easy od Caretero. Easy to kojec typu pop-up, czy można go rozłożyć dosłownie w kilka sekund. Rozłożenie typowego łóżeczka turystycznego nie jest już tak proste. A kojec Easy jak sama nazwa wskazuje jest lekki oraz kompaktowy, zmieści się tak naprawdę wszędzie.

Konstrukcja kojca jest bardzo podobna do łóżeczek turystycznych. Jest wykonany z metalowych rurek, elementów plastikowych oraz materiału połączonego z przezroczystą siatką. Zastosowane tkaniny są dość łatwe do utrzymania w czystości. W zestawie znajduje się również wygodny materacyk. Cały kojec można złożyć na płasko. Jego przechowywanie oraz transport są całkowicie bezproblemowe. Co mnie zaskoczyło w kojcu od Caretero to szybkość rozkładania i składania. Naprawdę to zajmuję dosłownie kilka sekund byłam pod wrażeniem. Podsumowując. Według mnie kojec Easy to bezstresowa obsługa, więcej bezpiecznej przestrzeni i dodatkowy czas dla rodzica, w sytuacji go pilnie potrzebuje. 


Sprawdźcie sami jak kojec od Caretero szybko się rozkłada: