Organizacja w łazience. Skuteczny sposób na uporządkowanie wnętrza
Myślę, że większość z Was słyszało dużo o szeroko pojętej organizacji. Zazwyczaj to słowo pojawia się w kontekście organizacji czasu pracy, dnia czy obowiązków. Dziś jednak napiszę o organizacji w łazience. To w łazience mamy masę różnych kosmetyków, akcesorii, bibelotów, które zostawione na widoku potrafią zaburzać całą przestrzeń. Ja zdecydowanie należę do osób, którym organizacja daję poczucie porządku i harmonii, dlatego postanowiłam uporządkować swoją łazienkę. Konkretnie półkę łazienkową, na której panował chaos.


Organizacja na półce łazienkowej

Półka na kosmetyki w łazience jest jednym ze sposób na utrzymanie porządku. Nie którzy rezygnują z niej na rzecz szafek, ja jednak nie wyobrażam sobie każdorazowego sięgania do szafki po podręczne kosmetyki. Zresztą mydło i tak musi znajdować się w zasięgu ręki. Jestem zdania, ze przy odrobinie pomysłowości taka półka łazienkowa może stać się świetną ozdobą wnętrza.

W mojej łazience nie ma jednak typowej półki, ma ona postać swoistej wnęki, położonej praktycznie tuż nad wanną, tak, że podczas kąpieli / prysznica  wygonie możemy sięgnąć po wszystkie niezbędne kosmetyki. Wnęka jest przedzielona szklaną półką.

Od samego początku założyłam, że kosmetyki będę przechowywać w koszyczkach. A że uwielbiam koszyczki wiklinowe,  postawiłam właśnie na ten dodatek. Łazienkę mam utrzymaną w kolorach ciemny brąz, jasny beż, nie było więc mowy o wprowadzaniu dodatkowego akcentu kolorystycznego. Postawiłam na ciemny brąz, tak aby dodatki nie zlewały się z półką, ale były dobrze widoczne. Umieściłam w nich kosmetyki, z których korzystamy najczęściej. Jeden pojemnik jest mojego męża, drugi mój i dzieci. Udało mi się dobrać koszyczki, które swoją szerokością idealnie pasują do szerokości półki.

Koszyczki sprawiają, że półka wygląda  na bardziej uporządkowaną. Wysokiej jakości koszyczki wykonane z wikliny prezentują się bardzo efektownie. Tak naprawdę odwracają uwagę od kosmetyków, które się w nich znajdują i o to mi właśnie chodziło. Osoba, która pierwszy raz korzysta z łazienki nie jest zasypywana mnogością różnych buteleczek, ich nazwami czy zastosowaniem. Wszystko jest skrzętnie ukryte.

Do koszyczków dobrałam klasyczny zestaw łazienkowy, emitujący swoim wyglądem ciemne drewno. Akcesoria łazienkowe są wykonane z plastiku, ale tak naprawdę nie da się tego zauważyć, zanim nie weźmiemy czegoś do rąk. Muszę się przyznać, że celowo wybierałam zestaw, który nie jest wykonany z ceramiki. Plastik mimo wszystko przy małych dzieciach jest trwalszy i odporniejszy na uszkodzenia. 

Druga półka znajduje się nad umywalką, ale postawiłam tam tylko pojemnik na mydło i lusterko kosmetyczne.


Jeżeli jesteście ciekawi jakie są inne sposoby na utrzymanie porządku w łazience, pisałam o tym już kiedyś na blogu w poście >>> Jak utrzymać porządek w łazience? 6 sprawdzonych rozwiązań.


Zestaw łazienkowy - AWD Interior
Koszyczek wiklinowy - AWD Interior