Gra Loteryjka Rodzinka od Kapitan Nauka

 
Gra Loteryjka od Kapitan Nauka to jedna z ulubionych gier moich dzieci. Szczególną popularnością cieszyła się u nas wersja Loteryjka Świat dedykowana dzieciom już od 3 roku życia. Na rynku dostępna jest nowa wersja gry Rodzinka. Czy ta część okazała się równie ciekawa? Zobaczcie sami.

Opis gry Loteryjka Rodzinka:

Gra tak jak poprzednia wersja składa się z 6 planszy, obrazujących życie tytułowej rodzinki Niewiadomskich oraz 36 okrągłych żetonów. Sceny są różne i rozgrywają się w różnych zakamarkach domu oraz ogrodu (salonie, kuchni, laboratorium, na pikniku). Obrazki w porównaniu z poprzednią wersją są jednak bardziej zaawansowane. Zawierają dużo elementów i zadanie przyporządkowania żetonów do odpowiedniego obiektu może okazać się nie takie proste, jak się z pozoru wydaje.

Instrukcja gry:

W Loteryjkę Rodzinka można grać na wiele sposobów. W wariancie pierwszym gracze otrzymują tylko jedną planszę i 6 pasujących do niej żetonów. Gracz podporządkuje żetony do obrazka. Jest to wersja na rozgrzewkę, aby można było zapoznać się z zasadami gry. W wariancie drugim rozkładane są już wszystkie 6 plansz i 36 żetonów. Można wymieszać wszystkie żetony, dla zwiększenia stopnia trudności gry. Trzeci wariant gry jest dedykowany już dla większej liczby graczy, 2-6 uczestników. Każdy otrzymuje jedną z plansz i 6 żetonów. Żetony są odkrywane po kolei i jeżeli żeton nie pasuje do planszy jest z powrotem zakrywany. Gracze starają się zapamiętać, gdzie, u którego gracza znajdują się żetony pasujące do ich planszy. Jest też dostępny czwarty wariant gry, dla graczy rozrabiaków. Tutaj wszystkie chwyty są dozwolone.


Recenzja gry:

Rysunki odznaczają się większym stopniem trudności niż poprzednia wersja. Kreski są mniej ostre i różnice czasami są mniej widoczne. Gracz musi odznaczać się niezłą spostrzegawczością i cierpliwością.
Zdecydowanie starsze dzieci odnajdą się w tej grze. Myślałam, że dla mojej córki, która ma dwa i pół roku rysunki są za trudne, ale przy jednej planszy i 6 żetonach spokojnie sobie radzi. Nie mówiąc o synu, który za kilka miesięcy skończy cztery lata. Zarówno plansze, jak i żetony są wykonane bardzo estetycznie, z grubej tektury. Wszystko zapakowane jest w pudełko swoim wyglądem przypominającym kuferek. Gra jest idealna do wspólnej zabawy. Rodzic może dowolnie animować dziecko.