Klasyka z perfumeryjnej półki – 6 zapachów, które nie wychodzą z modyZapachowe trendy nie odbiegają w niczym od tych, które są kształtowane przez modę – szybko się zmieniają i często zależą od chwilowego impulsu. Istnieje jednak pewna grupa perfum, które są na topie już wielu lat i nie tracą na popularności. Oto one!
 

1. Chanel – No. 5

Tego zapachu zdecydowanie nie trzeba nikomu przedstawiać – jest on równie znany, co „mała czarna”, którą również stworzyła Coco Chanel. Dlaczego perfumy te pomimo tylu lat nie straciły na popularności? Cechują się one mnogością różnych nut, która rozbudza zmysły i pozwala każdego dnia odkrywać je na nowo – do ich wytworzenia zastosowano w końcu ponad 80 składników!

 

2. Yves Saint Laurent – Opium

Perfumy Opium mają już ponad 40 lat! Patrząc na ich popularność, nie byłoby łatwo odgadnąć ich wieku. Dlaczego wciąż je kochamy pomimo upływu czasu? Zapach ten od zawsze budził i wciąż budzi ogromne kontrowersje – przede wszystkim na polu reklamy, choć nie tylko. Opium od Yves Saint Laurent to także pełna sprzeczności receptura, która czaruje i oszałamia nasze zmysły swoim bogactwem. Perfumy te stanowią świetny dowód na to, że przeciwieństwa się przyciągają – a nawet na to, że zestawienie ze sobą przeciwieństw daje gwarancję uzyskania czegoś nie do podrobienia.

 

3. Guerlain – Shalimar

Perfumy damskie Shalimar od Guerlain powstały w 1921 roku i były pierwszym zapachem bazującym na orientalnej nucie. Zainspirowany światem Bliskiego Wschodu Jacques Guerlain połączył ze sobą w starannie dobranych proporcjach bergamotkę, piżmo, wanilię i ambrę, uzyskując zniewalający, kojący zmysły efekt. Kompozycja ta do dziś stanowi inspirację i wzór dla większości współczesnych perfum, które bazują na korzenno-drzewnej nucie.

 

4. Calvin Klein – One

Perfumy One to zapach, który zrewolucjonizował dotychczasowe podejście do kwestii damsko-męskich – są to bowiem pierwsze perfumy przeznaczone zarówno dla panów, jak i pań. To właśnie ta uniwersalność sprawia, że perfumy te – zresztą jak każde inne tego producenta – nie tracą na aktualności i popularności z upływem czasu. Ciekawe propozycje innych ponadczasowych zapachów damskich tej marki znajdziemy np. tutaj: Perfumy i kosmetyki dla niej.


 

5. Moschino – Couture

Propozycje „z pazurem” są w modzie już od kilku lat. Dlaczego wciąż po nie sięgamy? Chcemy się pomóc wyjątkowo, wyrazić nasz charakter i pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa – choćby na polu zapachu. Damskie perfumy Couture z nutą mandarynki, pieprzu, cedru i bergamotki spełnia wszystkie te założenia.

 

6. DKNY – Be Delicious

Słynny flakonik w kształcie jabłuszka to klasyką, która jest jednak dużo młodsza od pozostałych propozycji z tego zestawienia – perfumy te powstały bowiem w 2004 roku. Dlaczego więc uznajemy je za ponadczasowe? Ich popularność wcale nie spada z roku na rok, a nawet wręcz przeciwnie – z każdym kolejnym rokiem przybywa im coraz więcej wielbicieli, którzy doceniają je przede wszystkim ze względu na ich świeżość i zmysłowość w nowoczesnym wydaniu.