Samochód na akumulator Audi 3 Toyz by Caretero – opinia


Samochód na akumulator to marzenie każdego małego mężczyzny i nie tylko... To prawdziwa frajda również dla rodziców, którzy mogą obserwować poczynania swojego dziecka, stającego się młodym kierowcą. Sprawdziliśmy, jak sprawdza się samochód dla dzieci  Audi A3 marki Toyz by Caretero. Mam nadzieję, że nasza recenzja, opinia pomoże w podjęciu decyzji zakupowej, zwłaszcza jeśli szukacie wyjątkowego prezentu dla dziecka bądź też pojazdu, który sprawdzi się na codzienne spacery.

Samochód Audi A3 Toyz by Caretero — opis

Samochód Audi A3 dzięki wykorzystaniu licencji marki Audi posiada oryginalny wygląd auta. Samochód można prowadzić na akumulator lub sterować nim bezpośrednio za pomocą pilota. Auto posiada tzw. wolny start, a więc rozpędza się stopniowo. Dodatkowo jest wyposażone w automatyczny hamulec. Pojazd zatrzymuje się po zdjęciu nogi z pedału gazu. Mamy też różne prędkości poruszania się. Dodatkowo na wyposażeniu są ledowe światła: przednie oraz cofania. Kierownica posiada klakson oraz przyciski uruchamiające różne melodie. Jest też wejście na odtwarzacz MP3, możemy więc słuchać nagrane przez siebie melodie. Samochód posiada dwa 6V akumulatory o łącznej pojemności 8Ah.


Samochód Audi A3 Toyz by Caretero — nasza opinia

Staramy się, żeby nasza opinia o samochodzie na akumulator Audi A3 Toyz by Caretero była jak najbardziej wiarygodna, dlatego też naszą recenzją podzieliłam na kilka aspektów. Starałam się odpowiedzieć Wam na pytanie o:
-montaż pojazdu,
-jaka była reakcja dzieci,
- jak samochód sprawdził się w trakcie użytkowania,
- i przede wszystkim, czy jest to zabawka bezpieczna dla dzieci.

Montaż pojazdu

Samochód przyjechał w ogromnym ponad 150 cm pudełku. Do samochodu była dołączona instrukcja, ale tak naprawdę montaż można było wykonać intuicyjnie. Wystarczyło tylko podpiąć koła, połączyć ze sobą kabelki, zamontować kierownicę i akumulator i auto było gotowe do użytku. Rozpakowywanie auta oaz montaż zajął nam niecałą godzinę.


Jeśli wolisz oglądać niż czytać mamy dla Ciebie również filmik. Zobacz jak wygląda autko i jak jeździ na naszym kanale YouTube.


Pierwsza reakcja

Samochód wygląda na dość masywny i zdecydowanie taki jest, ale nie tak bardzo ciężki, jak się spodziewałam. Waży 13 kg i bez problemu może go podnieść i przenieść jedna osoba. Syn jak pierwszy raz zobaczył autko, to zaczął próbować otwierać drzwi. W rzeczywistości drzwi się nie otwierają. Jest to zaletą, jak i wadą zabawki. Zdecydowanie otwierane drzwi nie wytrzymałyby ciągłego otwierania i zamykania. Mogłoby to być również niebezpieczne, stwarzając ryzyko przycięcia paluszków. Syn próbował również otwierać maskę, ale całe szczęście nie ma takiej opcji.

  

Użytkowanie autka

Autko ze względu na warunki pogodowe służy nam na razie w domu. Mamy dość spory salon z aneksem, więc bez problemu dzieci mogą śmigać samochodem w pomieszczeniu. Z początku mój mąż bał się, że tak duży samochód spowoduje szkody, ale autko rozpędza się naprawdę powoli. Syn też jest nauczony ostrożności m.in. dlatego, że to już nie jego pierwszy samochód. Wcześniej bawił się jeździkiem, który po części już ukształtował jego koordynację ruchową, zwłaszcza jeśli chodzi o kierowanie pojazdem. Praktycznie na drugi dzień potrafił wytyłować samochodem przez drzwi do pokoju siostry. Zawsze też można złożyć lusterka, jeśli nie mieszczą się w futrynie. Samo autko prowadzi się dość prosto. Jazda jest dość płynna, pod warunkiem, że maluszek cały czas przyciska pedał gazu. Zawsze też można skorzystać z pilota dołączonego do samochodzika.

Przez dwa tygodnie użytkowania samochód ładowaliśmy dwa razy. Myślę, że to niezły wynik, zwłaszcza że dzieci bawią się autkiem codziennie. Czas ładowania akumulatorków wynosi 7 godzin. Najwygodniej podłączyć pojazd na noc, tak, że rankiem znowu dzieci mogą się nim bawić. Niestety nie wiemy, ja się sprawdzi na dworze, ale sądzę, że nie będzie z autkiem najmniejszych problemów.

Bezpieczeństwo samochodu

Lusterka wykonane z nietłukącego tworzywa. Można jest bezproblemowo złożyć. Siedzenie posiada zapinane pasy bezpieczeństwa. Dodatkowo samochód zwalnia samoczynnie, jeśli zdejmiemy nogę z gazu. Wejście do akumulatora jest szczelnie zamknięte, tak że wścibskie paluszki na pewno się do niego nie dostaną. Szyba wykonana z nietłukącego plastiku. Autko jest bardzo estetycznie wykonane i brak jest jakichkolwiek elementów, za które można się zaczepić. Drzwi nie są otwierane, co minimalizuje ryzyko przycięcia palców.

Autko Audi A3 Toyz by Caretero to wyjątkowy samochodzik na akumulator dla dzieci. Jest świetny. Z niecierpliwością czekamy na wiosnę, aby móc nim śmigać po ulicy.