Allerco szampon nawilżający


Przez ostatni miesiąc mieliśmy okazję testować szampon nawilżający firmy allerco® i dziś przyszła pora na małe podsumowanie. Szampon allerco® jest dedykowany skórze suchej, wrażliwej, atopowej, skłonnej do podrażnień i alergii, nie mogliśmy więc nie wypróbować jego działania. Ostatecznie idealnie sprawdził się u mojego syna, u córki niestety nie zdał egzaminu. Ale od początku…
 

Opis:

Szampon nawilżający allerco stanowi połączenie molekuły Regen7, która pozytywnie wpływa na stan i wygląd skóry oraz specjalnie dobranych emolientów i składników pielęgnacyjno-ochronnych. Molekuła Regen7 oraz chroni ją przed powstawaniem podrażnień. Baza szamponu oparta jest na delikatnych i naturalnych środkach myjących, które nie naruszają bariery hydrolipidowej naskórka i zapewniają skórze odpowiednie pH.
Nasza opinia:

Zaletą szamponu jest niewątpliwie to, że nie szczypie w oczy. Dobrze się też pieni. Włosy po umyciu są naprawdę oczyszczone i wszystko byłoby super, gdyby nie jeden składnik. Niestety szampon zawiera w swoim składzie wyciąg z jabłek, a moja córka ma alergię na jabłka. Z początku nie doczytałam dobrze składu i umyłam włosy dziecku. Tam, gdzie skóra miała kontakt z szamponem, pojawiły się delikatne zmiany alergiczne. Także z pewnością nie jest to szampon dla każdego, a już nie dla osób o tak silnym uczuleniu, jak u nas. Co prawda słyszałam, że dość rzadko zdarza się alergia na jabłka, ale jednak. Szampon zawiera również inne wyciągi roślinne — z lnu, czarnego owsa, palmy murumuru. Warto więc dobrze zrobić analizę szamponu, zwłaszcza przy złożonej alergii. 

Pociesza mnie jednak fakt, że szampon idealnie sprawdził się u mojego syna. Nie zauważyłam żadnych negatywnych skutków, jego włoski są bardzo dobrze umyte i puszyste. Nie drapie się i jest to dla mnie znak, że szampon spełnia swoje działanie przeciwświądowe i dobrze nawilża. Szampon kupimy w dość przystępnej cenie ok. 18 zł za opakowanie 200 ml.