Jak odnaleźć swój styl?

  
Nasz wygląd to nasza wizytówka, czy tego chcemy czy nie. To on odpowiada za pierwsze wrażenie, jakie wywieramy na ludziach, dlatego warto zadbać o to, aby podkreślał naszą urodę, a zarazem odzwierciedlał naszą osobowość i upodobania. Zastanawiasz się, jak odnaleźć styl, który sprawi, że będziesz dobrze wyglądać i dobrze się czuć? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.
 

Jakie kolory do mnie pasują?

Pierwszym pytaniem, jakie powinna sobie zadać każda kobieta poszukująca własnego stylu, jest pytanie o kolorystykę ubrań. Aby sobie na nie odpowiedzieć, przymierz ciuchy w różnych kolorach i sama przekonaj się, w jakich wyglądasz najlepiej. Warto jednak znać kilka podstawowych zasad. Pamiętaj, że kolory dobiera się przede wszystkim w zgodzie z karnacją - do jasnej karnacji zazwyczaj nie pasuje czerwień, a w różu lepiej blondynkom, niż brunetkom. Jeśli jesteś kobietą o pełniejszych kształtach, powinnaś unikać odcieni bieli oraz beżu i wybierać ciemniejsze barwy. Oczywiście możesz też inspirować się tym, jakie kolory są aktualnie w modzie, ale pamiętaj – najważniejsze, żeby było Ci w nich do twarzy.


Jakie wzory ubrań wybierać?

W przypadku dobierania wzorów obowiązują podobne zasady jak przy kolorach. Powinnaś sugerować się przede wszystkim swoją sylwetką. Miej na uwadze, że pionowe pasy wyszczuplają, a poprzeczne – poszerzają. Nie należy również łączyć ze sobą części garderoby o różnych wzorach – jeden w zupełności wystarczy. Chyba, że cenisz sobie ekstrawagancję i awangardowy look, to śmiało, eksperymentuj!

Chanel, Gucci, Versace – ucz się stylu od najlepszych

Ubierając się jedynie w sieciówkach trudno o zachowanie indywidualności, dlatego warto szukać ciekawych okazji gdzie indziej. Choć ubrania od światowej klasy projektantów nie są obowiązkowym elementem szafy każdej kobiety, na pewno żadna nie pogardziłaby butami od Prady w swojej garderobie. Posiadanie markowych ubrań nie wymaga wbrew pozorom posiadania ogromnych środków finansowych. Wysokiej jakości odzież od cenionych na całym świecie projektantów możesz znaleźć chociażby w komisach odzieżowych w naprawdę interesujących cenach.


Coco Chanel radzi

Ikona stylu, Coco Chanel, pozostawiła po sobie wiele rad, które wszystkie kobiety powinny wziąć sobie do serca. Według niej kluczem do elegancji jest prostota, a najpiękniejsze zestawienia tworzą połączenia bieli i czerni. Można więc wyciągnąć wnioski, że sekretem do dobrego stylu jest umiar i powściągliwość w łączeniu barw i wzorów. Coco Chanel wyznawała też inną zasadę, którą możesz się inspirować – twierdziła, że to dodatki tworzą stylizację i podkreślała ogromną siłę perfum, które dodają każdej kobiecie uroku i wyrazu.

Podsumowanie

Twój styl powinien przede wszystkim odzwierciedlać Twoją osobowość i podkreślać indywidualność. Przy doborze ubrań i dodatków nie powinnaś sugerować się wyłącznie modą – najważniejsze, abyś dobrze się czuła i wyglądała w komponowanych przez siebie stylizacjach.
Inspiracji szukaj również na TheTags.com, gdzie znajdziesz ekskluzywne marki w niskich cenach.