Jak urządzić pokój dzięcięcy w stylu skandynawskim?Styl skandynawski łączy ze sobą swoistą prostotę i harmonię. Stonowane kolory wraz z elementami drewnianymi tworzą bazę do stworzenia przytulnej przestrzeni, idealnej do wypoczynku. Pokój dziecięcy to nie tylko przestrzeń do relaksu, to również miejsce do zabawy i nauki, musi więc spełniać określone wymogi podyktowane praktycznością. Jak więc urządzić pokój dla dziecka w stylu skandynawskim? Jakie meble obowiązkowo powinny znajdować się w jego wnętrzu? Poniżej kilka wskazówek.

Strefy w pokoju dziecięcym

W pokoju dziecięcym można wyróżnić kilka stref. Pierwsza to strefa wypoczynkowa. To w niej powinno znaleźć się wygodne łóżko i w miarę możliwości komfortowy fotel. Druga strefa to strefa do nauki. Dziecko powinno mieć warunki do zdobywania wiedzy, dlatego tak ważne jest odpowiednie biurko oraz fotel bądź krzesło dopasowane do biurka. Kolejna strefa to strefa przechowywania. Odzież, książki, zabawki czy inne akcesoria powinny być odpowiednio magazynowane. Zasadą jest, że dziecko powinno mieć łatwy dostęp do wszystkich potrzebnych przedmiotów. Pojemna szafa czy komoda stanowi must have dziecięcej sypialni. Ostatnia strefa to strefa zabawy. Tutaj podstawą jest duży dywan, na którym będzie można swobodnie rozłożyć zabawki czy książki.

Meble w stylu skandynawskim - inspiracje

Styl skandynawskim cechuje się swoistą prostotą i uniwersalnością. Meble w stylu skandi będą zawsze ponadczasowe mimo upływającego czasu. Charakteryzują się zgrabnym i prostym wyglądem. Jestem pewna, że zachwycą każdego nawet tych najbardziej wybrednych, bo któż nie lubi drewna i jego struktury. Poniżej kilka propozycji mebli, które idealnie będą pasowały do pokoju dziecka w stylu skandynawskim. 

Biurka w stylu skandynawskim

1) Designerskie biurko wykonane z drewna sosnowego i płyty meblowej. Zamiast tradycyjnych szuflad zastosowano półki wnękowe. Nóżki wzmacniane są dodatkową listwą, dzięki temu mebel zyskuje oryginalny wygląd.


 2) Kolejna wersja biurka tym razem z szufladami, niezbędnymi podczas przechowywania.
3) Trzecia wersja biurka z boczną szafką, dla tych co potrzebują dużo więcej przestrzeni do przechowywania.
 


Zdjęcia biurek pochodzą ze strony: https://www.edinos.pl/biurka-skandynawskie. W sklepie znajdziecie również inne meble w stylu skandynawskim.

Łóżka w stylu skandynawskim
Regały i szafki w stylu skandynawskimJak sami widzicie, urządzenie pokoju w stylu skandynawskim nie jest takie trudne, pod warunkiem, że dobierzemy meble o określonych cech. Same meble jednak to tylko baza, nie można zapomnieć o dodatkach, które uzupełniają wnętrze. To już temat na oddzielny wpis.