Podkład do twarzy – odkrywamy sekrety jego trwałej aplikacji


Stając przed wyzwaniem wykonania trwałego makijażu, z pewnością zastanawiamy się, jak zaaplikować podkład, by pozostał na miejscu przez cały dzień. Okazuje się, że to możliwe – trzeba tylko właściwie przygotować do tego skórę i zaaplikować kosmetyk we właściwy sposób. Zobaczmy, jak to zrobić!


Krok pierwszy: baza pod podkład

Nie ulega wątpliwości, że zastosowanie bazy stanowi klucz do trwałości podkładu do twarzy. Tego rodzaju preparat przygotowuje skórę do nałożenia kosmetyku, jak również sprawia, że dłużej trzyma się na twarzy bez ścierania. Co więcej, stosując odpowiednią bazę zyskamy także inne korzyści. Na rynku spotkamy się bowiem z preparatami, których stosowanie pomoże nam w zwalczeniu problemów z cerą. Możemy wybierać spośród kosmetyków o działaniu rozświetlającym, wygładzającym, kryjącym i nie tylko. Warto więc zastanowić się nad tym, co sprawia nam największą trudność podczas wykonywania codziennego makijażu i wybrać taką bazę, która nam ją ułatwi. Dzięki temu nasza cera będzie zawsze wyglądać perfekcyjnie, a podkład zachowa swoje właściwości przez dłuższy czas.

Gąbką czy pędzlem?

Podkład może aplikować na trzy sposoby: palcami, pędzlem lub gąbeczką. Okazuje się jednak,że najtrwalszy efekt uzyskamy, korzystając z tego ostatniego akcesorium. Dlaczego? Porowata struktura gąbki doskonale współgra ze strukturą naszej twarzy i umożliwia „wciśnięcie” kosmetyku we wszystkie załamania skóry. Aplikując nią podkład, zmniejszymy również widoczność porów, zaczerwienień i innych niedoskonałości. Jeśli rozprowadzanie podkładu gąbką wydaje nam się być niewygodne i nieekonomiczne, rozsmarujmy go tradycyjnie palcami lub pędzlem, a na koniec po prostu przylepmy delikatnie gąbeczką tak, by wyrównać jego fakturę i stworzyć maksymalnie naturalny efekt.

Jak przedłużyć trwałość podkładu – szybkie triki

1. Ostatnio spora popularnością cieszy się trend polegający na odwróceniu klasycznej kolejności wykonywania makijażu. Wizażyści proponują nam rozpoczęcie go od nałożenia na całą twarz pudru, a następnie zaaplikowaniu płynnego podkładu. W ten sposób wygładzimy skórę, jak również sprawimy, że pory będą wyglądać na niemalże niewidoczne.
2. Jeśli wolimy nakładać puder na podkład, zaaplikujmy go w większej ilość niż zazwyczaj i pozostawmy na kilka minut, żeby stopił się z cerą, a następnie strzepnijmy jego nadmiar puchowym pędzlem.

3. Starajmy się w ciągu dnia nie dotykać twarzy dłońmi – w ten sposób ścieramy podkład i zwiększamy produkcję sebum.
4. Podkład będzie się dobrze prezentować tylko wtedy, gdy skóra jest w dobrej kondycji – po peelingu i dogłębnym nałożeniu. Jeśli skóra będzie szorstka i wysuszona, żaden kosmetyk nie będzie się na niej trzymać.
5. Maksymalnie ograniczmy produkcję sebum – to właśnie z tego powodu najczęściej mamy do czynienia ze spływaniem podkładu. Jak z tym walczyć? Zawsze miejmy przy sobie bibułki matujące i podkład i stosujmy je kilka razy w ciągu dnia, aby pozbyć się uporczywego błyszczenia.