Zabawki dla dzieci w wieku 1-2 lat


Każde dziecko rozwija się w swoim własnym tempie. Niektóre pociechy już po skończeniu roczku zaczynają próby chodzenia o własnych siłach. Inne maluchy do tej pory wciąż raczkują. Podobnie jest z mówieniem. 24 miesiące na tym świecie, to często wypowiadanie pierwszych, pojedynczych słów. Najważniejsze jest, aby najmłodszym zapewnić właściwe warunki do rozwoju. Zabawki dla dzieci 1-2 powinny im to ułatwiać oraz ich w tym wspierać. Dobra zabawa może łączyć się z rozwijaniem kreatywności oraz poznawaniem otaczającego ich świata, wciąż dla nich nowego oraz pełnego tajemnic.

Odkrywanie świata


Podczas pierwszych kilku miesięcy na tym świecie, niemowlę nie wie jeszcze jak korzystać z zabawek. Wpatruje się wtedy w kolorowe karuzele na łóżeczkiem i rozwija głównie zmysły węchu, smaku i słuchu. Jednak zwykle po pierwszych 12 miesiącach, zaczyna coraz odważniej odkrywać świat. Raczkuje, a także podejmuje pierwsze próby stawiania pierwszych kroków. Wszystko jest nowe i fascynujące. Sięga po przedmioty będące w zasięgu i sprawdza ich zastosowanie. Dobrą inwestycją są zabawki, które będą zachęcać malucha do odkrywania otaczającego go świata. Dziecko w tym wieku lubi wspierać się na przedmiotach. Warto mu to ułatwić kupując mu chodzik do pchania. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na jego stabilność, a także atrakcyjność dodatków. Wiele chodzików ma w swoim wyposażeniu klocki oraz kostki, które dodatkowo będą angażować malucha.


Edukacja i kreatywność


Oprócz rozwoju motoryki, warto zadbać o rozwój innych ważnych umiejętności. Najlepiej do tych celów służą zabawki edukacyjne. Poprzez interakcję z przedmiotami, najmłodsi uczą się zasady przyczynowo-skutkowej, poznają pierwsze słowa i zasady rządzące światem. Stoliki edukacyjne łączą w sobie kilka przydatnych funkcji. W zależności od modelu, potrafią zaangażować malucha w poznawanie kolorów, odkrywanie pierwszych słów, lub kształtów. Jednocześnie kształtuje się kreatywność dziecka, co jest ważne, już od pierwszych lat.


Mały malarz


Każdy rodzic wie, że nie lada gratką dla malucha jest możliwość rysowania. Czasami kończy się to ozdabianiem ścian przy pomocy kredek, dlatego warto zadbać o przestrzeń na której młody artysta będzie mógł się do woli wyrażać. Znikopis posiada zaletę wielokrotnego użycia. Przygotowane na nim rysunki można do woli zmieniać, zmazywać i tworzyć od nowa. Niektóre z modeli posiadają dodatkowo specjalne stemple, z pomocą których dziecko może wzbogacić swoje prace. 

To oczywiście tylko niektóre z przykładów. Zabawki 1-2 to ogromne pole dla ich producentów. Jednak dziecko w tym wieku można angażować na wiele różnych sposobów. Maluchy między 12 a 24 miesiącem życia są chłonne i ciekawe świata. Dlatego trzeba im przede wszystkim umożliwić eksplorację otoczenia, a jednocześnie podsycać ich kreatywność. Przy wyborze zabawki dla dzieci 1-2 pamiętaj, żeby zawsze sprawdzać ich atest.