3 powody, dla których zabawki kupuję tylko w sklepach online


Zakup zabawek dla dzieci to, temat rzeka, którego tak naprawdę nie da się tak po prostu ogarnąć. My rodzice w tej kwestii przepadamy bez reszty. Wciąga nas to bardziej niż nasze dzieci, bo przecież to my ostatecznie decydujemy jaką zabawkę kupimy. Niektórzy twierdzą, że 90% zakupów rodzice robią pod siebie, bo gdzieś w środku mamy co z dzieci, które tylko czekają, aby pobawić się nową zakupową zdobyczą. Ale jak już kupować dzieciom zabawki to tylko online. Dlaczego?


Większy wybór

Są sklepy stacjonarne, które posiadają kilometry półek obłożonych zabawkami. Takie sklepy staram się jednak unikać szerokim łukiem. Po prostu gubię się tam, a i tak nie mam pewności czy znajdę to czego akurat szukam. Czasami może to się wydawać banalne, ale jeśli szukamy zabawek o określonych kryteriach np. zabawek wykonanych z drewna klasy premium, może się okazać, że tradycyjny sklep to za mało. Internet to mimo wszystko setki sklepów w jednym miejscu. Jeśli nie chcemy przeszukiwać sieci w poszukiwaniu pojedynczych sklepów, możemy skorzystać z platform zakupowych np. Areny.pl, gdzie mamy do dyspozycji wygodną wyszukiwarkę wszystkich ofert.


Więcej czasu = bardziej przemyślane zakupy

Osobiście nie lubię kupować zabawek w sklepach stacjonarnych. Pod presją czasu nie zawsze da się podjąć właściwą decyzję. Setki produktów, kolorowe opakowania i inni kupujący robią swoje. A ja kupując jakąś zabawkę musze wiedzieć, że rzeczywiście ją chce kupić. Robiąc zakupy online mogę na spokojnie zastanowić się czy dana zabawka spełni oczekiwania moje i moich dzieci. Jestem poza sklepową rzeczywistością, co znacznie ułatwia racjonalne zakupy.

Większa oszczędność

Ceny zabawek w sklepach stacjonarnych różnią się między sobą. Za ten sam model samochodu możemy zapłacić kilka razy więcej niż w innym sklepie. Ponosimy więc ryzyko, że przepłacimy za jakoś produkt. Robiąc zakupy online bez problemu porównamy cenę tej samej zabawki u kilku sprzedawców. Wybierzemy więc ofertę, która będzie dla nas najlepsza. A jeśli uda się nam upolować kupon rabatowy, jeśliśmy już w zakupowym raju.

Oczywiście zakupy internetowe to pewne ryzyku. W sklepie możemy przy najmniej wstępnie ocenić jakość produktu. Przy zakupach Internetowych może być to trudne, ale jeśli kupujemy sprawdzone jakościowo marki, nie będzie to dla nas stanowiło najmniejszego problemu. Po za tym mamy prawo do zwrotu, jeśli transakcją zawierana jest przez Internet.