Kursy online dla mam – jakie i czy warto? + KonkursPrzyjście na świat dziecka zmienia bardzo dużo w życiu każdej kobiety. Już na starcie trzeba przewartościować pewne sprawy, na nowo się zorganizować. To nie znaczy, że musimy się tylko koncentrować na dziecku, zapominając o własnych potrzebach czy potrzebach innych członków rodziny. Trzeba znaleźć złoty środek, aby móc potem normalnie rozpocząć aktywność zawodową. Kursy online dla mam są nie tylko pewną odskocznią od trudu macierzyństwa, ale stają się również doskonałą okazją do podniesienia kwalifikacji zawodowych. W dzisiejszym poście dowiesz się, czy warto korzystać z takich kursów, jakie kursy dla mam wybrać i co nam to daje.

Czym są kursy online?

W sieci możemy znaleźć przeróżne kursy, których celem jest dokształcenie, przekazanie nowych umiejętności, aby odbyć taki kurs nie trzeba ruszać się z miejsca, wystarczy stały dostęp do Internetu oraz drukarka. Jedną z placówek oferujących kursy online jest Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu

Czy warto korzystać z kursów online?

Kusy umożliwiają każdemu zdobycie nowych umiejętności w prosty i wygodny sposób. Będąc mamą tak naprawdę nie mamy możliwości uczestniczenia w kursach organizowanych w stacjonarnych placówkach, chyba że ktoś ma to szczęście, że ma zapewnioną opiekę nad dzieckiem i może w ten sposób się kształcić. Zazwyczaj jednak rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Przez pierwsze miesiące to mama z drobnymi wyjątkami spędza z dzieckiem 24 godziny na dobę. Trudno się, gdzieś wyrwać, chyba, że z dzieckiem na rękach. Kursy online pozwalają pozbyć się pewnych ograniczeń. Miejsce i czas nie stanowi już przeszkody. Kurs online możemy odbyć w dowolnej dla siebie porze i czasie.

Na przykład kursy oferowane przez CRP w Wrocławiu, są podzielone tematycznie w moduły. Materiały są udostępniane w formacie PDF. Możemy je bez problemu wydrukować, jeśli ktoś woli wersję papierową lub studiować je z pomocą laptopa, telefonu bądź innego czytnika. To my ustalamy ile poświęcamy czasu z ciągu dnia na dany kurs i to od nas zależy, kiedy go ukończymy. Po ukończeniu kursu otrzymujemy zaświadczenie MEN i dyplom dokumentującego ukończone szkolenie.

Kurs Metody Terapii Pedagogicznej w CRP – moja opinia

Na stronie Centrum Rozwoju Personalnego są dostępne różne kursy pozwalające na podniesienie swoich kwalifikacji. Wybrałam kurs - Metody terapii pedagogicznej, który jest dedykowany m.in. rodzicom, którzy chcą pomóc swoim dzieciom w szkole i przyczynić się do ich harmonijnego rozwoju. Koszt całego kursu to 210 zł.

O czym jest ten kurs? Najprościej o metodach pracy z dziećmi, gdyż terapia pedagogiczna jest formą interwencji edukacyjnej - przede wszystkim w formie zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, które z powodzeniem w formie zabawy można prowadzić w domu. Świadomie wybrałam ten kurs, bo chciałam uzupełnić swoje wykształcenie oraz poznać konkretne metody pracy z dzieckiem.
Sam kurs składa się z 5 modułów, opisujących poszczególne metody usprawniania określonych funkcji tj. funkcji percepcyjno-motorycznych, funkcji językowych, usprawniania pamięci i koncentracji, usprawniania czytania i pisania. Opisane zostały również metody relaksacji.

Na stronie mamy podaną informację, że aby odbyć pełen kurs musimy poświęcić na to ok. 35 godzin. Szczerze, mówiąc nie mierzyłam czasu, ile zajmuje mi zapoznanie się z poszczególnymi materiałami. Robiłam to w wolnej chwili, wówczas kiedy miałam na to ochotę i siłę. I właśnie na tym polega ten kurs, że mamy w tym zakresie wolną rękę. Co mnie zaskoczyło, to, rzeczywiście materiały zawierały same praktyczne informacje. Konkretnie były opisane metody usprawniania określonych funkcji w formie przykładów. Już wiem jak mogę usprawnić motorykę małą mojego dziecka, aby nie miała w przyszłości problemów z pisaniem. Dowiedziałam się również co mogę zrobić by rozwijać lewą półkulę mojego dziecka. A jest to niezmiernie ważne?

Jestem zadowolona z kursu. Uzyskałam naprawdę dużo praktycznych informacji, które pomogą mi w pracy z dziećmi. Co prawda, brakowało mi możliwości zadawania pytań i w związku z tym niektóre wątki musiałam rozszerzać sobie sama pytając wujka Google, ale już takie uroki kursu online. Dla mnie jednak liczy się fakt, że mogłam odbyć go wówczas kiedy miałam na to czas i to za niewygórowane pieniądze.

Konkurs:

A teraz mam dla Was Konkurs. Możecie wygrać jeden taki dowolnie wybrany przez siebie kurs. A oto warunki:
Zasady:
1. Konkurs jest dla fanów bloga Matka Mężatka (klik) (przez fanów rozumie się osoby, które polubiły profil), fundatorem nagrody jest Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu.
2 W komentarzu pod tym postem opisz krótko:
Jaką umiejętność może wpisać mama / tata po urlopie macierzyńskim w CV?
4. Konkurs trwa od 05.07.2018 - 19.07.2018 roku, ogłoszenie wyników w ciągu 3 dni roboczych.
5. Promocja nie jest w żaden sposób sponsorowana, popierana, ani przeprowadzana przez serwis Facebook.
6. Do wygrania: 1 dowolnie wybrany kurs online z oferty Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu.


*****
Aktualizacja
Nagroda wędruje do: Gosia Ślesz
Gratuluję!
 Proszę o kontakt na adres: matkamezatka@wp.pl