Wakacyjna apteczka każdej mamy, czyli co warto mieć zawsze przy sobie


Wakacje są czasem szczególnie intensywnym. Lato sprzyja wypoczynkowi, ale również stanowi niemałe wyzwanie dla dzieci pełnych energii i żywiołowości, łatwo wówczas o urazy czy nieprzewidziane dolegliwości. Dlatego w czasie wakacji, warto zadbać o odpowiednie wyposażenie apteczki. Oto najpotrzebniejsze preparaty, których nie powinno zabraknąć w tym okresie.
 

Żel na afty i dolegliwości jamy ustnej

Jednym z grzechów głównych wakacyjnego okresu jest jedzenie niemytych owoców prosto z krzaka czy nie mycie rąk przed posiłkiem. Jest to popularny nawyk u dzieci, które zwyczajnie w ferworze zabawy zapominają o tym, co powinny zrobić. Niestety takie postępowanie może zakończyć dolegliwościami w obrębie jamy ustnej, jak również zakażeniem pasożytami. Powstanie aft samo w sobie nie jest niczym przyjemnym. Nadżerki w jamie ustnej utrudniają jedzenie i picie, co może być szczególnie uciążliwe dla małego dziecka. W takich przypadkach warto mieć przy sobie żel na afty tj. np. Sachol Aftigel, który wspomoże regenerację nabłonka w jamie ustnej i ograniczy bolesne objawy oraz pieczenie. Żel idealnie sprawdzi się również w przypadku urazów powstałych na skutek jedzenia twardych owoców, czerstwego pieczywa czy używanie zbyt twardej szczoteczki do mycia zębów. Więcej na temat aft i Sacholu Aftigelu na stronie www.niemusicitoprzeszkadzac.plWęgiel leczniczy

W przypadku gdy dopadnie nas biegunka, a to nie trudno zwłaszcza przy zmianie wody czy diety, możemy zastosować węgiel leczniczy Wykazuje on silne działanie adsorpcyjne – łączy bakterie i toksyny, które odpowiedzialne są za biegunkę, przez co pozwala na sprawniejsze wydalenie ich z organizmu. Węgiel jest dość uniwersalny i może być stosowany już u najmłodszych dzieci. Pamiętajmy jednak, aby przyjmować go według zaleceń umieszczonych na ulotce.


Maść na stłuczenia

Brawurowa jazda na rowerze czy emocjonujący wyścig może bardzo łatwo zakończyć się bolesnym upadkiem, czego efektem może być zadrapanie czy nieestetyczny siniak. Aby ukoić ból oraz przyspieszyć efekt zanikania siniaków warto sięgnąć po maść na stłuczenia. Masaż pomoże na łatwiejsze wchłonięcie się skrzepniętej krwi, która wydostała się poza naczynia krwionośne. Pamiętajmy jednak, że aby pozbyć się nieestetycznego siniaka, będziemy potrzebowali nie tylko maści, ale też czasu.

Żel odstraszający komary i kleszcze

Wyjazd poza miasto wiążę się z koniecznością obcowania z komarami czy muszkami, dlatego koniecznie trzeba zaopatrzyć się w skuteczne preparaty na ich odstraszenie. W razie wypadku dobrze mieć również żel chłodzący, który ukoi miejsce ugryzienia. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych dzieci, które mają bardzo miski próg bólu i zwyczajnie mogą rozdrapać miejsce ukąszenia aż do krwi.Co jeszcze powinna zawierać podręczna wakacyjna apteczka?
- plasterki / opatrunki różnego rozmiaru
- wodę utlenioną lub innych preparat odkażający
- krem przeciwsłoneczny z filtrem
- maść na oparzenia