Jak dobrać zegarek do stylizacji?


Zegarek jest nieodzownym elementem każdej stylizacji, podkreśla ją a razem uzupełnia, czyniąc ją wyjątkową. Jest tylko jeden warunek, musi być odpowiednio dobrany, aby spełniał swoje funkcje. Zegarek jest tylko uzupełnieniem i z pewnością nie może odwracać uwagi od całego stroju. Warto więc dokładnie poznać rodzaje zegarków, aby właściwie dobrać konkretny model do okazji.

Zegarek na co dzień

Codzienne stylizacje są zazwyczaj mało formalne. Dużą uwagę przykładamy do wygody oraz samej praktyczności ubrania. Chcemy, aby było mam wygodnie, jednocześnie nie zapominają o podstawowych zasadach estetycznego wyglądu. Podobnie jest z zegarkiem. Zegarki codzienne powinny być ładne, ale jednocześnie funkcjonalne. Zazwyczaj można sobie już tutaj pozwolić na kopertę oraz tarczę, która ma już więcej elementów np. dodatkowe podziałki, przyciski czy większe wskazówki, czy na dodatkowe funkcje typu budzik, czy wieczny kalendarz. Przy zegarkach codziennych mamy również dużo większy wybór, jeśli chodzi o mocowanie do nadgarstka. Nie musimy ograniczać się do paska skórzanego czy metalowej bransolety, ale możemy wybrać bardziej niestandardowe tworzywa tj. np. nylon czy gumę.

Zegarki na specjalne okazje

Dla mężczyzn polecane są zegarki garniturowe, które posiadają wąską tarczę, są bardzo przyległe i tym samym nie zniekształcają mankietów. W takim przypadku polecane są zegarki ze skórzanym paskiem, najlepiej w ciemnych kolorach (czarnym, brązowym lub granatowym). Kobiety mogą wybrać mocowanie w kolorze srebrnym lub złotym, wówczas zegarek pełni funkcję biżuterii. Dobrze sprawdzą się tutaj zegarki fashion tzw. modowe, wykonane ze stali szlachetnej. Przykłady takich zegarków znajdziecie na stronie zegarkicentrum.pl. Zawsze pamiętajmy jednak o zasadach minimalizmu. Zegarek ma być delikatnym dodatkiem, a nie przyciągającym uwagę bublem.


Zegarki do sportowych stylizacji

Uprawiając sport czy to amatorski, czy wyczynowy nie możemy zapominać o dobrym sportowym zegarku. Tutaj dużą uwagę należy zwrócić na funkcje, jakie posiada dany model. Przyda się stoper, krokomierz czy funkcja wodoszczelności. Materiał musi posiadać dużą wytrzymałość ze względu na to, że zegarek będzie używany w ekstremalnych warunkach niż na co dzień. Wybierając zegarek sportowy należy zwrócić uwagę na jego lekkość. Polecane są zegarki wykonane z gumy, kauczuku czy poliuretanu. Tutaj drugi plan odgrywa wielkość czy kolor, ważne, aby zegarek był praktyczny.