Jak to robią kobiety sukcesu Laura VanderkamNa rynku wydawniczym możemy znaleźć bardzo wiele różnych publikacji dotyczących organizacji czasu. Jedne są bardziej przydatne, inne miej, ale wszystkie udowadniają, że czasem można i trzeba nim zarządzać. Pytanie tylko w jaki sposób to zrobić, gdy na głowie ma się opiekę nad dziećmi, prowadzenie domu i bardzo często pracę zawodową. Czy w całym tym rozgardiaszu można znaleźć równowagę i wyrwać, choć chwilę wolnego czasu dla siebie? Okazuje się, że jest to możliwe i Laura Vanderkam w książce „Jak to robią kobiety sukcesu” pokazuje pewien skuteczny sposób na efektywną i mądrą organizację czasu.
 
Nasze życie składa się z różnych obowiązków, czasami jednak nie umiemy je właściwie usystematyzować. Nasz czas przelatuje przez palce niczym złoty piasek na słonecznej plaży, a przecież każdemu z nas zależy, aby wykorzystać go, tak jak byśmy chcieli. Dlaczego więc tak się nie dzieje? Autorka książki przeprowadziła badanie. Poprosiła kobiety sukcesu, czyli te, które skutecznie łączą życie zawodowe z życiem rodzinnym, aby prowadziły rejestry, na co poświęcają swój czas w ciągu dnia. Dzięki temu otrzymała zdumiewający obraz ludzkiego życia. Kobiety sukcesu, mimo że tak różne odznaczały się nie tylko dużą dyscypliną, ale co najważniejsze potrafiły przeżyć każdy dzień w pełni. Autorka przedstawia poszczególne wyniki badań, uzmysławiając czytelnikowi, że tak jak jej badane można osiągnąć harmonię właśnie przez dobrą organizację czasu. Niektórzy twierdzą, że może prowadzić to do wiecznego napięcia czy wypalenia, przecież trzeba trzymać się określonego harmonogramu i wyznaczonych ram, ale tak naprawdę to właśnie organizacja i elastyczność pozwalają zyskać spokój wewnętrzny i zadowolenie z własnego życia. 


Książka dla mnie bardzo inspirująca, która podsunęłam mi złotą zasadę organizacji. Jeśli chcesz zorganizować swoje życie, musisz zrobić w nim swoisty remanent, tak jak to zrobiły uczestniczki projektu. Przygotuj sobie kartkę i w odstępie pół godzinnym notuj, na co poświęciłaś swój czas w ciągu dnia. Uzyskasz pełen obraz, co robisz źle, gdzie Twój czas ucieka Ci przez palce oraz co tak naprawdę możesz w swoim życiu zmienić.

To tak w dużym skrócie o samej książce. Książka warta przeczytania, bo pokazuje nowe perspektywy dla każdej mamy, pracownicy i pani domu. Zachęcam do jej przeczytania, bo znajdziecie w niej dużo ciekawych wskazówek jak uporządkować swój czas. Warto przecież szukać odpowiedzi na pytanie – jak to robią kobiety sukcesu?