Literki - alfabet do druku

alfabet do druku
Jak zacząć naukę czytania u dzieci? Oczywiście od nauki literek. Można oczywiście kupić gotowe szablony z literami, ale jeszcze prościej i taniej jest je wydrukować samemu. Dziś ma dla Was alfabet do druku z polskimi literkami. 


Gotowe szablony nie zawsze się sprawdzają. Mamy w domu literki magnetyczne, ale tam w zestawie są tylko duże litery. W sieci też długo szukałam takiego szablonu, który by spełnił wszystkie moje oczekiwania. Jeśli były litery to tylko duże, albo litera duża była od razu łączona z małą. Myślę, że to jednak duży błąd. Dużo czytelniej jest gdy każda litera znajduje się na oddzielnej karteczce. Dlatego też, któregoś popołudnia sama postanowiłam zrobić taki alfabet do druku dla dzieci. Mam nadzieję, że efekt końcowy Wam się spodoba.

Tutaj pobierz wersje - alfabet do druku w formacie .pdf


W moim szablonie znajdziecie więc zarówno małe, jak i duże litery alfabetu. Alfabet zawiera również polskie znaki liter tj. ą, ę, ś, ć czy ź. Litery są dość duże, tak aby maluszek mógł dobrze przypatrzeć się kształtowi, każdej literki. 

Dodatkowo, aby ułatwić Wam wycinanie zostawiłam kontury. Mam nadzieję, że tak wydrukowany alfabet stanie się dla Was inspiracją do wspólnej zabawy i nauki. Jeśli zależy wam na większej trwałości literek, możecie je wydrukować na papierze samoprzylepnym i przykleić kartonie. Idealnie gdy ktoś ma laminator. Ja niestety nie mam, ale już obmyślam plan, żeby to zmienić. Ale spokojnie, z własnego doświadczenia, jednak wiem, że na początek wystarczy alfabet drukowany na kartkach bloku technicznego. Chyba, że macie jeszcze inne ciekawe pomysły, jak wydrukować literki, to chętnie przeczytam o waszych sposobach utrwalenia druku.

Aby pobrać szablon z alfabetem do druku, wystarczy kliknąć w obrazek i pobrać.