Naturalna pielęgnacja – oczyszczanie twarzy olejami


W jaki sposób oczyszczać twarzy olejami? Jakie efekty przynosi naturalna pielęgnacja? Dowiedz się, jak olejowanie wpływa na Twoją skórę i czy może być stosowane przy każdym rodzaju skóry.


OCM, czyli olejowanie

OCM czyli Oil Cleansing Metod to bardzo delikatna metoda oczyszczania skóry z zanieczyszczeń. Olej, czyli tłuszcz, który nakładasz na twarz, rozpuszcza brud zgromadzony na twarzy. W bezpieczny i szybki sposób usuwa makijaż nie naruszając przy tym naturalnej bariery hydrolipidowej skóry. Po zastosowaniu mieszaniny olejów skóra staje się gładka, czysta i odżywiona.

Przewaga oleju nad żelem i mydłem

Żele do mycia twarzy i mydła oczyszczając skórę usuwają z niej także sebum. Skóra pozbawiona odpowiedniej jego ilości staje się podrażniona, przesuszona i odwodniona. Szkodliwe składniki w kosmetykach takie jak alkohol, parabeny czy SLS naruszają naturalną barierę ochronną skóry i zaburzają pracę gruczołów łojowych. W efekcie na twarzy pojawiają się przebarwienia i liczne zaskórniki. Olejowanie jest metodą naturalną – oleje nie zawierają w sobie szkodliwych składników, które mogłyby zaburzyć funkcjonowanie flory bakteryjnej skóry. Po naturalnej pielęgnacji skóra pozbawiona jest nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia i pieczenia skóry.

Efekty olejowania twarzy

Metoda olejowania twarzy przeznaczona jest dla każdego rodzaju skóry i typu cery. Naturalna i delikatna pielęgnacja przywraca równowagę tłuszczową skóry zmniejszając wydzielanie sebum i powstawanie zaskórników. Przy długotrwałym stosowaniu skóra staje się gładka, czysta i odżywiona. Olej i naturalny krem nawilżający tworzą kompleksową pielęgnację twarzy. Zapewniają regenerację, odżywienie, a także naturalne nawilżenie skóry.
Oczyszczenie twarzy będzie widoczne natychmiast, jednak na wygładzenie skóry, zmniejszenie ilości zaskórników czy wyrównanie kolorytu będzie trzeba poczekać nieco dłużej. Oleje potrzebują czasu, by dokładnie wniknąć w skórę. Jest to zatem metoda dla osób cierpliwych, którzy czerpią z pielęgnacji czystą przyjemność.

Wybór odpowiedniego olejku

Podstawą każdej mieszanki olejów do pielęgnacji jest olej rycynowy, który należy połączyć z innym tak zwanym olejem bazowym. Nie należy stosować samego oleju rycynowego, gdyż może on bardzo podrażnić i wysuszyć skórę. Olej bazowy i proporcje w jakim zostaną zmieszane nasze składniki powinny być dopasowane do rodzaju cery:
- skóra sucha – 10% olejku rycynowego i 90% oleju bazowego np. olej ze słodkich migdałów, olej z awokado, olej makadamia,
- skóra normalna – 20% olejku rycynowego i 80% oleju bazowego np. olej z orzechów laskowych, olej z pestek moreli, olej z awokado,
- skóra tłusta – 30% olejku rycynowego i 70% oleju bazowego np. olej z czarnuszki, olej lniany, olej z pestek dyni.
 W zależności od potrzeb naszej skóry proporcje możemy modyfikować, a także urozmaicać olejkami eterycznymi bądź innymi olejami bazowymi (maksymalnie 3). Dla uzyskania lepszych efektów wybieraj oleje naturalne, tłoczone na zimno, nierafinowane.

Jak myć twarz olejem?

Do olejowania potrzebne Ci będzie mieszanka olejów, a także mały ręcznik z mikrofibry bądź bawełny. Na początek nałóż na twarz olej i kolistymi ruchami wmasuj w skórę. Następnie zamocz ręczniczek w bardzo ciepłej wodzie i przyłóż do twarzy na dłuższą chwilę. To spowoduje otworzenie się porów i dokładniejsze oczyszczenie twarzy. Dla pewności czynność tę powtórz kilka razy. Po wypłukaniu ręcznika w zimnej wodzie, przetrzyj nim skórę raz jeszcze – zamkniesz pory. Po olejowaniu organiczne kosmetyki do twarzy uzupełnią Twoją pielęgnację i sprawią, że będziesz mogła cieszyć się świeżym wyglądem Twojej skóry przez długi czas.