Paznokcie żelowe - wszystko, co warto o nich wiedzieć


Żel na paznokcie to idealny sposób na to, aby wzmocnić oraz przedłużyć naturalną płytkę. Metoda żelowa wybierana jest najczęściej przez kobiety, którym zależy na efektownym, a zarazem ponadprzeciętnie trwałym efekcie. Warto wiedzieć, że system żelowy zaczął królować na rynku już w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Największą popularność zdobył on w Polsce około 2000 roku. Początkowo paznokcie żelowe kojarzyły się z ekstrawagancją. Do dnia dzisiejszego wielu osobom kojarzą się one z kiczem. Właśnie dlatego warto dowiedzieć się, jak aktualnie wyglądają żele na paznokciach - dzięki nim można uzyskać efekt bardzo naturalny i elegancki.

Czym są paznokcie żelowe?

Ogromna ilość kobiet przedłuża paznokcie za pomocą żelu. Nie zobaczymy tego na pierwszy rzut oka, gdyż poprawnie wykonany manicure żelowy prezentuje się bardzo subtelnie. Za pomocą żelu modelujemy płytkę paznokcia. Rozróżnia się dwie techniki - przedłużanie za pomocą szablonu lub na tipsie.

Pierwsza metoda polega na formowaniu paznokci bezpośrednio na naszej płytce, wykorzystuje się do tego formę. Żel ma za zadanie ujednolicić naturalną płytkę oraz szablon tak, aby paznokieć był długi oraz wytrzymały.

Przedłużanie na tipsie polega po prostu na pokryciu tipsa warstwą żelu. Każda warstwa żelu utwardzana jest za pomocą profesjonalnej lampy UV/LED.

Paznokcie żelowe bez problemu wykonamy w warunkach domowych, jeśli tylko będziemy posiadać podstawowe akcesoria i sprzęt. Początkowo taki manicure może wydawać się wyzwaniem, jednak każda następna próba będzie coraz łatwiejsza. Wbrew pozorom nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać.


Dlaczego warto wykonać manicure żelowy?

Nie każda kobieta może pochwalić się długimi i mocnymi paznokciami. Niestety nawet stosowanie odżywek oraz suplementów diety nie daje gwarancji, że płytka się wzmocni. Kruche i łamliwe paznokcie to problem, które często wydaje się nie do rozwiązania. Właśnie w takiej sytuacji warto wziąć pod uwagę manicure żelowy. Dzięki niemu, uzyskamy dowolną długość oraz kształt paznokci. Żele można wykonać nawet na bardzo krótkiej płytce.

Trzeba również wspomnieć o nieskończonych możliwościach na zdobienie paznokci np. zatapianiu w żelu ozdób. Co prawda, obecnie najmodniejsze są jednolite i gładkie paznokcie, jednak jedynym ograniczeniem jest nasza fantazja.

Żel na paznokciach jest twardy, a zarazem odporny na pękanie. Kolor pozostaje intensywny i nie ściera się z krawędzi. W przypadku, gdy płytka paznokcia zacznie odrastać, wystarczy jedynie uzupełnić żele i wykończyć manicure wybranym, nowym kolorem. Uzupełnienie zwykle wykonuje się co około trzy tygodnie. Polega ono na zdjęciu aktualnego koloru z paznokci za pomocą frezarki lub pilnika, przygotowaniu płytki paznokcia, następnie uzupełnieniu paznokci żelem i wykończeniu ich wybranym kolorem oraz topem. Dzięki temu, odświeżony manicure – będzie wyglądał, jak świeżo zrobiony pomimo tego, że uzupełnienie trwa naprawdę krótko.


Jaki żel wybrać?

Trwałość paznokci żelowych zależy w dużej mierze od jakości żelu. Jest to również podstawą do tego, aby aplikacja była bezproblemowa i szybka. Godne uwagi produkty można znaleźć na stronie https://lakieryhybrydowe.pl/pl/c/METODA-ZELOWA/137. Warto zwrócić szczególną uwagę na nowości, czyli Ice Jelly Cover 3, Ice Jelly Cover 8, Ice Jelly Cover 9, LED Cover 9 oraz LED Cover Milky Violet.
 

Oczywiście różnią się one między sobą nie tylko kolorem, ale również konsystencją. Kolekcja Ice Jelly to tzw. galaretki. Charakteryzują się one dużą gęstością oraz miękkością. Ich nałożenie wymaga dużej precyzji. Są one dość elastyczne, co ułatwia np. proces uzupełniania paznokci.

Pozostałe żele są samopoziomujące i są średnio gęste. Nie spływają na skórki, co ułatwia oraz przyśpiesza nakładanie. Jednofazowe żele są idealne do budowy oraz przedłużania płytki paznokcia.