3 podstawowe zasady zdrowego odchudzania – poznaj je, zanim przejdziesz na dietę!


Nieodpowiednio dobrana i niedostosowana do naszych indywidualnych potrzeb dieta to jeden z największych grzechów i wrogów skutecznego odchudzania. Warto pamiętać, że liczy się nie tylko liczba codziennie spożywanych kalorii, ale także wartości odżywcze posiłków.

Co z tego, że na diecie jesz jedynie zieloną sałatę, którą popijasz wodą, jeżeli efektów nie widać, a Ty czujesz się coraz gorzej? No właśnie – dieta, diecie nierówna, a to od niej w dużej mierze zależą efekty odchudzania.

Dlaczego niska kaloryczność posiłków nie zawsze idzie w parze z szybką redukcją zbędnych kilogramów?


Ludzki organizm jest dość sprytny i doskonale wie, kiedy przechodzimy na dietę, a mechanizmem obronnym przed niedożywieniem i okresem głodu jest magazynowanie każdej kalorii i ograniczenie metabolizmu tak, aby możliwe było przetrwanie. Dlaczego tak się dzieje? Z kilku powodów, ale przede wszystkim jest to efekt pierwotnych instynktów. Jak oszukać samego siebie i jednak schudnąć? Jest na to sposób – ograniczając puste kalorie i zastępując je pokarmami, które dostarczą do organizmu niezbędne mu substancje odżywcze.

Po pierwsze: na diecie musisz jeść

Na diecie trzeba odżywiać się w odpowiedni sposób. Niestety większość z nas podświadomie tratuje dietę jako czas, gdy sięgamy do lodówki sporadycznie i jemy jedynie kilka produktów np. warzywa, mięso i ryby na parze oraz ryż. Tak naprawdę dieta nie musi tak wyglądać! Można jeść zdrowo, niskokaloryczne i smacznie oraz do syta, o ile zdobędziemy wcześniej wiedzę na temat tego, jakie produkty wyeliminować z menu, a jakie do niego włączyć.

Posiłki na diecie muszą być spożywane regularne, dzięki czemu możliwe jest ograniczenie napadów głodu i spadku formy fizycznej oraz psychicznej. Bezwzględnie z menu należy wyeliminować słodycze, napoje gazowane, wody smakowe, owocowe jogurty i desery mleczne, które w dużej mierze składają się z cukru, alkohol, tłuszcze trans, fast-foody oraz słone przekąski. Czym je zastąpić? Chudym mięsem, rybami, kaszami, brązowym ryżem, warzywami i owocami, pełnoziarnistym pieczywem, nabiałem i innymi produktami spożywczymi, zgodnie z nową piramidą żywienia.

A co zrobić, gdy głód jest tak silny, że nie pozwala normalnie funkcjonować? Więcej informacji na ten temat http://medicot.pl/tabletki-meridia-sprzedam/

Po drugie: zdrowa dieta musi być różnorodna i dopasowana do Twoich indywidualnych potrzeb

Różnorodne i dobrze zbilansowane posiłki są wsparciem w redukcji masy ciała oraz ograniczają ryzyko wystąpienia niedoborów żywieniowych, które wpływają na sposób funkcjonowania całego organizmu.

Źle dobrana dieta to ryzyko nabawienia się anemii, problemów trawiennych, kłopotów z przemianą materii oraz wielu innych dolegliwości i schorzeń. Bardzo często w przypadku odchudzających się w niewłaściwy sposób kobiet dochodzi do zaburzeń miesiączkowania, problemów z płodnością i zajściem w ciążę, a także zwiększenia ryzyka wystąpienia osteoporozy. Ponadto, nieodpowiednio dobrana dieta skutkuje spadkiem formy, złym samopoczuciem, spadkiem efektywności w pracy i innymi, niezbyt przyjemnymi efektami ubocznymi, np. wypadaniem włosów, kłopotami z cerą, łamliwością paznokci oraz osłabieniem zębów.

Po trzecie: ruch to nieodłączna część każdej kuracji odchudzającej

Czy można schudnąć, prowadząc siedzący tryb życia? Raczej nie, dlatego skuteczne i zdrowe odchudzanie wymaga codziennej aktywności fizycznej. Tak naprawdę ćwiczyć można niemal przez cały dzień i bez konieczności wizyty na siłowni! Wystarczy wybrać spacer, zamiast korzystać z wygody jazdy samochodem lub komunikacją miejską, zacząć chodzić po schodach i unikać windy oraz połączyć przyjemność oglądania telewizji z gimnastyką.

Tak naprawdę efekty odchudzania w dużej mierze zależą od naszej motywacji i samozaparcia. Tłumaczenie, że nie mamy czasu na przygotowywanie zdrowych posiłków i aktywność to jedynie wymówka przed podjęciem wysiłku i przejściem na jasną stronę mocy zdrowego trybu życia, który nie jest wcale trudny!

Aby ułatwić odchudzanie, warto zdecydować się na zmianę sposobu odżywiania i ułożenie grafiku aktywności dla całej rodziny, dzięki czemu stosowanie zdrowej diety nie będzie tak trudne, a codzienna aktywność fizyczna stanie się przyjemnością. W przypadku osób, które jeszcze nie założyły rodziny, sposobem na zyskanie motywacji może być wspólne odchudzanie w gronie przyjaciół lub korzystanie z aplikacji wspierających zdrowy tryb życia. Więcej na temat hamowania apetytu znajdziesz na tej stronie meridiasprzedam.plom.pl