Pleksi na wymiar – dlaczego warto sięgnąć po to tworzywo i do jakich zastosowań sprawdzi się najlepiej?Wszechstronność zastosowania, lekkość, wysoki poziom przepuszczalności światła i możliwość formowania – to tylko niektóre z atutów pleksi. To – obecne od lat na rynku tworzywo – jest doceniane nie tylko przez muzealników, artystów i fotografów, ale również przez architektów i przedsiębiorców działających w branży przemysłowej. Jakie jeszcze korzyści wiążą się z jego stosowaniem?


Pleksi – szereg zastosowań, ogrom możliwości

Pleksi to tworzywo sztuczne, które znajduje szerokie zastosowanie w wielu różnych dziedzinach, począwszy od wyrobu antyram służących do użytku domowego oraz profesjonalnego (galerie sztuki, wernisaże, centra kultury), poprzez zastosowanie reklamowe i komercyjne (ekspozycje handlowe, szyldy, oprawy restauracji), a skończywszy na rozwiązaniach architektonicznych i przemysłowych (ekrany redukujące hałas uliczny, osłony przemysłowe, makiety architektoniczne, daszki nad wejściem).
Ponadto, plexi na wymiar Warszawa zasługuje na uwagę ze względu na szereg swoich właściwości, takich jak:

 - niezrównana jakość – pleksi, obecne na rynku światowym od 75 lat, stanowi branżowy standard w kwestii materiału o wszechstronnym zastosowaniu;

- lekkość – pleksi jest znacznie lżejsze od szkła, dlatego nie obciąża – tak mocno jak ono – konstrukcji budynków;

- łatwość użycia – pleksi – w przeciwieństwie do tafli szkła – można bez problemu transportować na większe odległości bez ryzyka powstania stłuczeń i odprysków;

- bogata gama kolorów, wzorów i grubości – pleksi jako masa akrylowa, której nadano odpowiednią gęstość i konstrukcję, w swojej podstawowej wersji jest całkowicie bezbarwna. Ma wówczas doskonałe właściwości optyczne. Warto wiedzieć, że materiał może być barwiony w masie na nieskończoną liczbę kolorów. 

- możliwość zamówienia arkusza pleksi w dowolnym wymiarze – pleksi na wymiar Warszawa jest sprzedawane w akrylowych arkuszach i wysyłane do klienta pod wskazany adres, zwinięte w formie tuby. Wówczas jest nie tylko łatwe w transporcie, ale także mniej podatne na wszelkie uszkodzenia i wygięcie. Pleksi na wymiar stanowi najlepszą opcję dla producentów i odbiorców indywidualnych, którzy potrzebują tego tworzywa do realizacji własnych projektów. W celu jak najlepszego dopasowania go do konkretnych potrzeb i koncepcji, jest do nabycia nie tylko w podstawowym, bezbarwnym, wariancie, ale także w wersji kolorowej i z teksturą.

Dlaczego warto zamówić pleksi w określonych rozmiarach?

Zamówienie pleksi pod konkretny wymiar ma ogromną zaletę, jeśli chodzi o proces dopasowania do oczekiwanych rozmiarów. Firmy zajmujące się profesjonalną obróbką pleksi dysponują frezarkami CNC, za pomocą których mogą bez problemu kształtować i wycinać w plexi dowolne wzory. Dzięki tego typu usłudze klient może zamówić pleksi w nawet najbardziej niestandardowym rozmiarze i kształcie, którego nie dostałby w żadnym ze sklepów.