Dieta matki karmiącej – poznaj prosty sposób na zbilansowany jadłospis


Dieta matki karmiącej powinna być zbilansowana. W pierwszych miesiącach życia dziecka niezwykle ważne jest bowiem, aby mleko matki dostarczało mu samych cennych składników. Jak powinna wyglądać dieta matki karmiącej i czy istnieje pewny sposób na odpowiednio zbilansowany jadłospis? 

Co powinna jeść matka karmiąca?

Według zaleceń dietetyków dieta matki karmiącej nie powinna odbiegać od zdrowej diety zalecanej wszystkim. Oznacza to, że należy odżywiać się zgodnie z piramidą żywieniową. Istnieją jednak dania, które z różnych względów odradza się w diecie matki karmiącej. Są to m.in. smażone, tłuste lub ostre potrawy. Należy też zrezygnować ze słodyczy oraz żywności przetworzonej.

Wyzwania w diecie matki karmiącej

Jadłospis matki karmiącej wiąże się z typowymi wyzwaniami osób, które walczą o lepszą sylwetkę lub starają się wprowadzić nowe nawyki żywieniowe. Dieta ta opiera się bowiem na zdrowych produktach i zakłada rezygnację z wszystkich przetworzonych dań, do których ludzie mają po prostu słabość. W związku z tym matka karmiąca musi być konsekwentna i wytrwać w postanowieniach, odmawiając sobie pokus. Oprócz tego musi również poświęcić czas na poznanie zdrowych i zarazem smacznych dań, a do tego je przygotować. Trzeba tutaj podkreślić, że pierwsze miesiące życia dziecka są dla matki niezwykle istotne. Maleństwo, które dopiero co przyszło na świat, pochłania całą dobę rodziców, a nawet więcej. Dlatego może być bardzo trudno o zachowanie zdrowej diety, przystosowanej do potrzeb matki karmiącej.

Catering dietetyczny dla matki karmiącej

Matki karmiące coraz częściej wybierają dietę pudełkową. Dzieję się tak z kilku powodów.
- Wolą poświęcić czas niemowlakowi, zamiast skupiać się na gotowaniu i zakupach.
- Wybierając dietę pudełkową, mają pewność, że jest ona odpowiednio zbilansowana.
- Catering dietetyczny dostosowuje się nie tylko do ich potrzeb jako matek karmiących, ale również do ich trybu dnia (ilość posiłków) i preferencji smakowych (możliwość wykluczenia danych produktów).
 
Widzisz więc, że catering dietetyczny jest świetnym rozwiązaniem w diecie matki karmiącej.

Jak znaleźć odpowiedni catering dietetyczny?

Aby znaleźć firmę zajmującą się dietą pudełkową, wystarczy skorzystać z przeglądarki, wpisując np. DIETA PUDEŁKOWA ŁÓDŹ. Następnie należy sprawdzić oferty poszczególnych firm oraz porównać opinie o nich. Pamiętaj, że wybór dobrego cateringu dietetycznego jest niezwykle ważny; tylko profesjonaliści powinni zajmować się żywieniem.