Nie śmiej się, Fabryka Języka

gry familijne

Nic tak nie umacnia rodzinnych relacji, jak wspólne spędzanie czasu w gronie najbliższych. Jest to nie zwykle ważne dla dzieci, które potrzebują uwagi i zaangażowania ze strony dorosłych. Czasami brakuje nam pomysłów, co robić. W takiej sytuacji warto mieć w zanadrzu gry familijne. Nie będę się dzisiaj rozpisywać, jakie korzyści płyną z takiej formy spędzania czasu, ale podsunę Wam konkretne przykłady gier planszowych, w które warto zagrać.

Fabryka języka

W pudełku znajdziemy dwustronne karty z poleceniami oraz częściami robotów, pionki, kostkę. Fabryka języka to idealna gra, która pozwala łączyć dobrą zabawę z edukacją. 

fabryka języka

fabryka języka gra logopedyczna

Fabryka języka to gra logopedyczna. Ćwiczenia logopedyczne zostały sprytnie przemycone w postaci określonych zadań i wyzwań dla uczestnika. Gracz ma za zadanie zbudowanie własnego robota. Okazuje się, że świetnie można ćwiczyć własną buzię, usprawniając wymowę. 
Gra jest bardzo uniwersalna i nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby zmodyfikować trochę zasady. Młodszy gracz może bawić się samymi kartami i układać z nich swojego wymarzonego robota.

Nie śmiej się

Gra składa się z kart z hasłami, kostki, planszy, wskaźnika, klepsydry, odmierzającej czas rozgrywki oraz nosa klauna. Wybrany gracz gestami, mimiką czy odgłosami przedstawia wylosowane hasło. 
Ciekawostką jest to, że wszyscy znają przedstawiane hasło. Jak sama nazwa sugeruje, głównym zadaniem graczy jest powstrzymanie się od śmiechu, może to jednak okazać się bardzo trudne zwłaszcza w sytuacji, gdy osoba pokazująca hasło będzie robiła to w bardzo zabawny sposób. Oczywiście wygrywa ten, kto zachowa większą powagę. 

Obie gry pochodzą ze sklep Bee.pl


Gra w rzeczywistości daje nieskończone możliwości wspólnej zabawy. Równie dobrze można zmodyfikować zasady i grać w nią na własnych wymyślonych regułach. Na przykład hasła mogą posłużyć do gry w kalambury. W grę można grać w każdym wieku. Idealnie sprawdzi się również dla dorosłych na wieczory integracyjne.

Oczywiście to nie jedyne gry familijne, na rynku możemy znaleźć ich bardzo dużo. Myślę, że warto inwestować w tę formę wspólnej zabawy i w ten sposób umacniać wzajemne więzy. A u was jak sprawdzają się gry familijne? Czy gracie w domu ze swoimi dziećmi?