Prasowacze parowe – na ratunek tym, którzy nie lubią prasować

prasowacz parowy

Ludzie dzielą się na dwie grupy – jednym prasowanie sprawia prawdziwą przyjemność, drudzy nienawidzą tej czynności bardziej niż zmywania naczyń. Porządki odwlekają w czasie tak długo, aż ich szafa zaczyna świecić pustkami - jedyne co można w niej dostrzec to zwinięte kłęby materiałów, które tylko przypominają ubrania. Jeśli taka sytuacja zdarza Ci się nagminnie, przeczytaj poniższy artykuł o prasowaczu parowym. To urządzenie może stać się Twoim superbohaterem i odmienić prasowanie raz na zawsze.


6 zalet prasowacza parowego. Dlaczego warto z niego korzystać?

Poniższe argumenty szybko przekonają Cię do zmiany starych metod prasowania na nowsze i o wiele wygodniejsze. 

- Prasowacze parowe sprawdzają się podczas wygładzania wymagających oraz delikatnych materiałów. Pożegnaj się raz na zawsze z efektem błyszczącej tkaniny, który tylko szpeci eleganckie marynarki czy spodnie w kant. 
- Bądź spokojny – od tej pory nie przypalisz newralgicznych części koszul ani nie stworzysz nieestetycznych zagięć czy zaprasowań. Dzięki zastosowaniu pary wodnej, takie sytuacje nie mogą mieć miejsca.

- Ten punkt jest szczególnie ważny dla kondycji kobiecej garderoby – prasowacz parowy poradzi sobie z falbankami, zakładkami czy innymi małymi i trudnymi elementami ubrań – wygładzone za pomocą pary wodnej prezentują się perfekcyjnie.

- Korzystanie z prasowacza parowego jest o wiele wygodniejsze w porównaniu do prasowania za pomocą żelazka oraz deski. Wystarczy powiesić ubranie na wieszaku, włączyć urządzenie i po chwili przejechać po tkaninie końcówką, która wypuszcza parę wodną.

- Podstawową zaletą tego urządzenia jest szybka praca - prasowacz parowy steamaster nagrzewa się już w 45 sekund. Po tym czasie możesz bez obaw zacząć prasowanie.

- Sprzęt firmy steamaster jest przydatny podczas porządków w domu. Dzięki niemu usuniesz kurz z poduszek, koców i zabawek – tak więc nie tylko wyprasujesz, ale również posprzątasz co trzeba. Co więcej, urządzenie steamaster kupisz ze specjalną końcówką, która pozwala odświeżyć starą kanapę czy resztę mebli.

Prasowacze parowe – o czym należy pamiętać podczas ich używania?

Do takiego sprzętu wlewaj tylko wodę destylowaną lub demineralizowaną. Zwykła kranówka może sprawić, że kamień pokryje wewnętrzne części prasowacza. Co więcej, nie zdziw się, gdy pośpiesznie użyty prasowacz lekko zmoczy Twoje ubrania. Daj mu chwilę (około 45 sekund ?) na wyprodukowanie odpowiedniej ilości pary wodnej. Podobnie dzieje się podczas prasowania na desce – zbyt szybko użyte żelazko nie ma odpowiedniego czasu na rozruch, co skutkuje wyciekiem wody przez stopkę.


Podsumowanie? Ułatw sobie to znienawidzone prasowanie!

Nie obiecujemy, że pokochasz prasowanie, ale być może przestaniesz go nienawidzić. Zaufaj profesjonalistom i zajrzyj na stronę steamaster – znajdziesz tam prasowacze parowe, dzięki którym w szybki sposób pozbędziesz się zagnieceń na ubraniach. Uwierz, że od tej pory prasowanie będzie tak łatwe, jak napisanie rymowanego nagłówka?