Regiony Polski Mapy dla dzieciMapy Polski doczekały się różnych wydań. Na rynku możemy kupić mapy puzzle, mówiące, świecące czy ruchowe globusy. Wszystko to zachęca dziecko do poznawania świata i interesowania się geografią Polski. Problem w tym, że niektóre mapy są tak bardzo okrojone i dostosowane do małego dziecka, że już starsze nie dowie się z nich zbyt dużo.Idealna Mapa Polski powinna nie tylko wskazywać poszczególne miasta, ale w sposób interesujący opisywać ciekawe miejsca i atrakcje, które warto odwiedzić.


Regiony Polski Mapy dla dzieci Wydawnictwa SBM to idealna pomoc edukacyjna stworzona dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. To prawie 100 stron różnych ciekawostek o Polsce. Publikacja posiada duży format książkowy w twardej, solidnej oprawie. Takie książki dla dzieci perfekcyjnie uczą podstaw geografii. Młody człowiek pozna podstawowy podział geograficzny Polski. 

Dowie się gdzie leżą Beskidy, Sudety czy Tatry, Pieniny a gdzie znajduje się Pomorze Zachodnie, Wschodnie, Warmia, Mazury, Wielkopolska, Kujawy, Mazowsze, Podlasie, Dolny Śląsk, Góry Śląsk, Jura Krakowsko- Częstochowska, Kielecczyzna, Lubelszczyzna, Małopolska czy Podkarpacie. Nauczy się też dużo o dwóch głównych rzekach Polski: Wiśle i Odrze, poznając poszczególne miasta, przez które one przepływają.W publikacji Regiony Polski Mapy dla dzieci zostały opisane atrakcje i ciekawe miejsca, które warto zobaczyć. Wszystkie zostały zaznaczone na mapach. Poznajemy wspaniałą przyrodę, zabytki oraz kulturę poszczególnych rejonów. Poziom merytoryczny naprawdę jest wysoki, a wszystko zostało przedstawione w sposób bardzo przystępny dla dziecka. Cieszę się, że autorzy książki pamiętali, o tym, że dobra mapa dla dzieci to nie tylko duża ilość obrazków i ilustracji, które przyciągają wzrok. Dobra mapa to ta, która przekazuję też niezbędną wiedzę. 


Jestem pewna, że dziecko, które jest właśnie w taki sposób oswajanie z geografią Polski, będzie fascynowało się również tym przedmiotem w szkole. Rodzice mogą zaszczepić w dziecku pozytywnego bakcyla do podróży. 

Książka warta uwagi. Polecamy serdecznie!