Ubezpieczenie szkolne

ubezpieczenie szkolne

Regiony Polski Mapy dla dzieciMapy Polski doczekały się różnych wydań. Na rynku możemy kupić mapy puzzle, mówiące, świecące czy ruchowe globusy. Wszystko to zachęca dziecko do poznawania świata i interesowania się geografią Polski. Problem w tym, że niektóre mapy są tak bardzo okrojone i dostosowane do małego dziecka, że już starsze nie dowie się z nich zbyt dużo.Idealna Mapa Polski powinna nie tylko wskazywać poszczególne miasta, ale w sposób interesujący opisywać ciekawe miejsca i atrakcje, które warto odwiedzić.


Regiony Polski Mapy dla dzieci Wydawnictwa SBM to idealna pomoc edukacyjna stworzona dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. To prawie 100 stron różnych ciekawostek o Polsce. Publikacja posiada duży format książkowy w twardej, solidnej oprawie. Takie książki dla dzieci perfekcyjnie uczą podstaw geografii. Młody człowiek pozna podstawowy podział geograficzny Polski. 

Dowie się gdzie leżą Beskidy, Sudety czy Tatry, Pieniny a gdzie znajduje się Pomorze Zachodnie, Wschodnie, Warmia, Mazury, Wielkopolska, Kujawy, Mazowsze, Podlasie, Dolny Śląsk, Góry Śląsk, Jura Krakowsko- Częstochowska, Kielecczyzna, Lubelszczyzna, Małopolska czy Podkarpacie. Nauczy się też dużo o dwóch głównych rzekach Polski: Wiśle i Odrze, poznając poszczególne miasta, przez które one przepływają.W publikacji Regiony Polski Mapy dla dzieci zostały opisane atrakcje i ciekawe miejsca, które warto zobaczyć. Wszystkie zostały zaznaczone na mapach. Poznajemy wspaniałą przyrodę, zabytki oraz kulturę poszczególnych rejonów. Poziom merytoryczny naprawdę jest wysoki, a wszystko zostało przedstawione w sposób bardzo przystępny dla dziecka. Cieszę się, że autorzy książki pamiętali, o tym, że dobra mapa dla dzieci to nie tylko duża ilość obrazków i ilustracji, które przyciągają wzrok. Dobra mapa to ta, która przekazuję też niezbędną wiedzę. 


Jestem pewna, że dziecko, które jest właśnie w taki sposób oswajanie z geografią Polski, będzie fascynowało się również tym przedmiotem w szkole. Rodzice mogą zaszczepić w dziecku pozytywnego bakcyla do podróży. 

Książka warta uwagi. Polecamy serdecznie!

Prześlij komentarz

0 Komentarze