Modne skórzane torebki damskie – jak je wybrać i co jest w modzie?
Torebka to jeden z najważniejszych akcentów w kobiecym image’u i oczywiście bezwzględnie konieczny. Bez torebki kobieta czuje się jakby była niekompletnie ubrana. Nie ma się czemu dziwić, przecież w torebce znajduje się wszystko co jest potrzebne do prawidłowego funkcjonowania w przestrzeni publicznej a nawet domowej. Dlatego ważne jest, aby była ona funkcjonalna, dobrana do sylwetki i przede wszystkim modna.


Jak wybierać torebkę?

Jedną z zasad jest dopasowanie charakteru torebki do kreacji jaką się będzie nosić. Jednak nie sposób kupować torebki do każdego zestawu ubrań. Pozostaje więc pogrupować odzież na sportową, miejską czy wizytową i do poszczególnych grup dobierać torebki. Jeżeli kobiet jest typem sportowym, to wiadomo, że będzie potrzebowała torby w charakterze plecaczka. Natomiast w przypadku, gdy często bywa na rautach i imprezach, zdecydowanie zainwestuje w małe torebki wizytowe, nierzadko ozdabiane błyszczącymi elementami czy łańcuszkami.

W kwestii torebek miejskich, od lat funkcjonuje zasada, że duże kobiety używają wielkich toreb a kobietom drobnym pasują filigranowe torebki. Jako, że łamanie zasad w modzie, często wychodzi na dobre, rozsądniej byłoby nie stosować się do tej jednej konkretnej. Najlepiej polegać na własnym upodobaniach i potrzebach. Jeżeli w torebce trzymane są tylko puderniczka, portfel i pomadka, to faktycznie wystarczy niewielka. Jeśli natomiast nie przepada się za noszeniem siatek, a po drodze trzeba zrobi drobne zakupy, to duża torba będzie najlepszym wyborem.

Wybierając torebkę, należy zwracać uwagę na materiał. Najpraktyczniejsze są torebki skórzane. Nierzadko kosztują więcej, jednak wytrzymają kilak sezonów i na dodatek czasem spore obciążenie.

Co jest modne?

Torebki jak wszystko inne, podlegają sezonowym modom. Niezmienna jest tylko klasyka a i ona czasem nabiera cech właściwym dla konkretnego trendu. Nie mniej jednak pewne klasyki, jak na przykład słynna pikowana chanelka, zawsze będzie na czasie i ciągle będzie ją można zestawić w tym jednym typem żakietu lub sukienki.

W tym sezonie nadal modne są shopperki, jednak tutaj z rozmachem wkrada się kolor biały. Kto nie ma odwagi nosić koloru białego, może postawić na czarne skórzane klasyczne torebki, które również nadal są na fali. Kogo jednak nudzi czarny, może postawić na kolor czerwony. Nawet dom mody Chanel wypuścił swoją słynną pikowankę w wersji czerwonej. Która z Pań pragnie być bardziej ekstrawagancka, może zainwestować w torbę we wzory zwierzęce. Torebki w lamparcie wzory i rysunki jak ze skóry węża czy krokodyla, również opanowały wybiegi.

Na lato do sukienek, projektanci proponują małe torebki o pastelowych kolorach. Obok znanego z zeszłych sezonów bladego, zgaszonego różu, królować będzie mięta i pastelowy szaroniebieski, gołębi odcień. Pewną nowością będą torebki okrągłe, a na urlop przydadzą się wszelkie plecionki, na wzór wielkich toreb plażowych.

Dla fanek toreb w rozmiarze XXL mamy dobre wieści. Ogromne torby nadal są modne. Obserwuje się też wielki powrót kuferków a na szczególnie uroczyste okazje – torebki z łańcuszkami. 

Śledząc trendy dotyczące skórzanych torebek, dochodzimy do wniosku, że z takiej gamy propozycji, każda modna kobieta na pewno znajdzie coś dla siebie w sklepie Puccini.