Dam radę 5 - 6 lat


Przygotowanie przedszkolne to jeden z ważniejszych etapów na drodze edukacyjnej małego człowieka. Dziecko nabywa podstawowych umiejętności, bez których niemożliwa jest dalsza nauka. Konieczne jest utrwalanie zdobytej wiedzy, aby móc ją później wykorzystać w kolejnych latach.


Praca indywidualna z rodzicem odgrywa istotną rolę w procesie edukacji. Warto więc powtarzać z dzieckiem nowe zagadnienia i sięgać po publikacje, które nam to ułatwią. Książka „Dam radę” jest pomocą domową przeznaczona dla dzieci w wieku 5-6 lat. Jej celem jest przygotowanie starszych dzieci, które już uczęszczały do przedszkola do podjęcia nauki w klasie pierwszej.
Dzieci poznają poszczególne litery i cyfry. Dzięki ćwiczeniom grafomotorycznym uczą się trudnej sztuki pisania. Maluszek może wyćwiczyć swoją rączkę. Zdobyte umiejętności przydadzą się również podczas rysowania. Dziecko zaczyna czytać pojedyncze zdania, wyrazy i proste teksty. Dzięki prostym zadaniom dzieci uczą się również rozróżniać i rysować figury geometryczne. W książce znajdą także inne zadania i ćwiczenia, które kształtują uwagę i spostrzegawczość u przyszłych uczniów. Publikacja jest pozycją obowiązkową w domowym przygotowywania przedszkolnym. Takie książki dla dzieci pozwalają powtórzyć cały wymagany materiał.